Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć kiedyś po elektryku spodziewalibyśmy się futurystycznego wyglądu, to dzisiaj Peugeot e-208 pokazuje, że nie musi różnić się wizualnie od wersji spalinowej

Nowy Peugeot e-208, czyli pierwszy w pełni elektryczny model marki Peugeot, otrzymał prestiżową portugalską nagrodę i oprócz innych wyróżnień ma teraz na swoim koncie tytuł „Elektrycznego samochodu roku”. Nagroda została przyznana podczas dorocznej gali „Best of Technology” przez redakcję prestiżowego magazynu Exame Informática poświęconego innowacjom, nauce i nowym technologiom. To spore wyróżnienie dla producenta, który modelem e-208 otworzył sobie drogę do pełnej elektryfikacji swojej gamy modelowej. W najbliższej przyszłości prawdopodobnie zdecyduje się on na wdrożenie kolejnych modeli opartych na tej technologii.

Peugeot e-208

Pracownicy redakcji magazynu Exame Informática docenili wyrazistą stylistykę modelu Peugeot e-208, przyjemność i komfort jazdy oraz technologie, w które jest on wyposażony. Wszystkie te cechy zapewniają wysoką wartość dodaną nabywcom samochodu, który wyróżnia się niezrównaną jakością, nowatorskimi rozwiązaniami i niezawodnością. Jako ciekawostkę można podać, że pod względem technologicznym, nowy Peugeot e-208, jest blisko powiązany z Oplem Corsa-e, a także większym wariantem spod znaku lwa, czyli Peugeotem e-2008. Dysponując mocą 136 KM i 260 Nm, auto jest w stanie osiągnąć pierwszą setkę w 8,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna została ograniczona do 150 km/h. Baterie o pojemności 50 kWh, pozwalają na przejechanie około 340 kilometrów.

Peugeot e-208

Nagrody w 14. edycji konkursu „The Best of Technology” zostały wręczone 18 listopada br. podczas gali z okazji 25-lecia magazynu. Nagroda jest wyróżnieniem dla naukowców, których osiągnięcia nie są jeszcze szeroko znane opinii publicznej oraz koncepcji weryfikowanych na uczelniach wyższych i w przedsiębiorstwach, które przyczyniają się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kapituła konkursu przyznaje nagrody najlepszym produktom i wiodącym producentom w następujących kategoriach: Ludzie, Innowacje, Zrównoważony rozwój, Aplikacje/Platformy, Marka Narodowa, Marka smartfona, Marka komputerowa oraz Produkt Roku. W poprzednich edycjach najwyższe laury przyznano takim spółkom i rozwiązaniom, jak Farfetch, Huawei, Tesla, Google czy WeDo Technologies.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *