Kierowcy, pasażerowie i turyści poruszają się przy pomocy nawigacji Google Maps. W Polsce ta funkcjonalność Google’a dostępna jest od 2008 roku. Kilka dni temu charakterystyczny głos Jarosława Juszkiewicza zastąpił automat z Asystenta Google.

Jedną z najczęstszych sugestii wypowiadanych przez Google Maps w Polsce jest “Kieruj się na południe”. Prawdopodobnie to najbardziej rozpoznawalny zwrot wypowiedziany przez Jarosława Juszkiewicza – dziennikarza i lektora użyczającego swojego głosu w polskiej wersji nawigacji. Teraz jednak nadszedł czas zmian, a popularny głos zostanie zastąpiony automatem z Asystenta Google. Zatem jeśli przyzwyczailiście się do wydawanych komend głosowych nawigacji to powinniście się przygotować na małe zmiany oraz zaprzyjaźnić z nowym głosem, który będzie wam towarzyszył odtąd w podróży. Pytanie tylko czy będzie on równie sympatyczny co jego poprzednik.

Google Maps

Na pożegnanie “polskiego głosu Google Maps” autor wielu komend głosowych umieścił na swoim kanale na YouTube krótki w film, w którym objaśnia kierunki świata. Nagranie jest dosyć wzruszające, bo w Google Maps więcej tego głosu nie usłyszymy. Jednak nie oznacza to, że nie pojawi się on w innych aplikacjach tego typu.

W sieci można znaleźć krótki komentarz do zmiany, która zaszła kilka dni temu:

Od rana znajomi pytania mnie, co się stało z moim głosem w Google Maps. To samo co z robotnikami pod koniec XIX wieku. Zostałem zastąpiony przez maszynę. Fanów zapraszam do Yanosika”

Ciekawe, czy popularność nawigacji od koncernu Google w Polsce utrzyma się po zmianie lektora?

Źródło: Jarosław Juszkiewicz – Facebook Foto. materiały Google

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *