Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Co zaoferuje Renault Austral Coupe 2024? Samochód ma zapewnić dużo radości z jazdy oraz połączyć elegancki wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i linią Coupe. Nowy model będzie zelektryfikowany, jednak nie w pełni, bo pojawi się hybryda E-Tech. Czy pojawi się pełny elektryk, aby wpisać się w strategię marki, która do 2025 roku chce wprowadzić 10 nowych modeli elektrycznych?

Renault Austral wraz ze swoim debiutem odświeżyło nieco wygląd całej gamy modelowej francuskiej marki. Samochód pojawił się w miejscu modelu Kadjar i rozpoczął podbijanie europejskich rynków. Teraz jednak czas na nowy wariant tego auta, a mianowicie Renault Austral Coupe 2024, chociaż nazwa nie została jeszcze przesądzona, bo w zanadrzu jest jeszcze “Avantime”. Wizualnie Renault Austral Coupe prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Nowoczesny wygląd jest wyróżniony przede wszystkim charakterystycznymi przednimi reflektorami, które przechodzą przez maskę i boczne panele nadwozia. Ten element został nazwany przez producenta “3D Infinity Blade”. Tył samochodu również jest bardzo dynamiczny i muskularny, co daje wrażenie sportowego charakteru.

Renault Austral Coupe 2024 - oto co wiemy przed premierą

Zapowiedziany model ma być dostępny w wersji hybrydowej E-Tech. To oznacza, że pod maską pracować będzie silnik 1.2 we współpracy z jednostką elektryczną, co łącznie da 200 KM i 410 Nm. Taka moc powinna pozwolić osiągnąć pierwszą setkę w około 8,5 sekundy, a średnie spalanie wynieść poniżej 5 litrów na każde 100 kilometrów. Czy pojawi się wersja w pełni elektryczna? Taki wariant nieco kłóci się z decyzją marki o stosowaniu innej platformy do aut elektrycznych niż do spalinowych. To ruch znany chociażby z grupy Volkswagena i przeciwny do tego co oferuje Stellantis, chociażby w Peugeotach.

Renault Austral Coupe 2024 - oto co wiemy przed premierą

Jeśli chcielibyśmy spozycjonować gabarytami wersję Coupe, to będzie ona miała prawdopodobnie rozstaw osi na poziomie 2738 mm. Długość auta określona będzie pomiędzy aktualnym Australem a Espace, czyli pomiędzy 4510 mm a 4722 mm i dzięki temu byłby większy niż Arkana, która może pochwalić się długością na poziomie 4570 mm. Renault Austral Coupe będzie również oferował zaawansowany system multimedialny, który umożliwia dostęp do wielu funkcji za pośrednictwem interfejsu użytkownika. W samochodzie znajdzie się duży ekran dotykowy, który umożliwi sterowanie wieloma funkcjami, w tym systemem nagłaśniającym, systemem nawigacji oraz klimatyzacją. Pojawi się również możliwość korzystania z różnych aplikacji, takich jak Spotify, Apple Music czy Google Maps.

Nowe Renault Austral Coupe zapowiada się jako interesujący samochód, który łączy w sobie nie tylko nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale również atrakcyjny design. Zelektryfikowany napęd to kolejny krok marki w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań, które z pewnością zyskają na popularności w przyszłości. Premiera tego modelu jest zaplanowana na 2024 rok, a ceny i dostępność będą ogłoszone w późniejszym czasie.

Foto. Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *