Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Renault Captur wkrótce doczeka się faceliftingu, który ma podkręcić sprzedaż popularnego modelu. Zmiany obejmują przede wszystkim stylistykę zewnętrzną, ale wprowadzone zostaną również ulepszenia techniczne.

Zdjęcia przedstawiające nowe Renault Captur ujawniają, że auto otrzyma zmodyfikowaną atrapę chłodnicy, bardziej smukłe światła przednie i tylne, a także zmieniony wygląd zderzaków w stylistyce znanej już z niedawno pokazanego Clio 2024. Nadwozie w swoim generalnym kształcie pozostaje niemal niezmienione, ale pojawią się nowe kolory lakieru i wzory felg. Wewnątrz pojawi się nowa konsola centralna, a także większy ekran dotykowy dla systemu multimedialnego, który będzie działał z oprogramowaniem Renault EASY LINK. Klienci będą mieli do wyboru wiele opcji personalizacji, w tym nowe wykończenia tapicerki. Możemy spodziewać się wersji Alpine, tak jak to miało miejsce w modelach Austral czy Clio.

Renault Captur 2024 - nadchodzi odświeżenie popularnego crossovera

Pod maską pojawią się dwie wersje silników benzynowych: 1,0-litrowy, trzycylindrowy silnik TCe oraz 1,3-litrowy silnik TCe, oferujący moc od 100 do 155 KM. Klienci będą mogli wybierać między ręczną lub automatyczną skrzynią biegów. Renault wprowadzi również wersję hybrydową, która będzie korzystać z technologii E-TECH. To system hybrydowy z silnikiem benzynowym i dwoma silnikami elektrycznymi, który ma umożliwić całkowicie elektryczną jazdę na dystansie do 65 km. Obecna będzie zarówno technologia plug-in hybrid, jak i mild-hybrid – obie mają za cel zmniejszenie emisji spalin, co jest ważne dla francuskiego producenta.

Renault Captur 2024 - nadchodzi odświeżenie popularnego crossovera

Renault Captur zyskał w ostatnich latach popularność dzięki swojemu stylowemu wyglądowi, przestronności i dobremu stosunkowi jakości do ceny. Producent liczy, że nowa wersja zyska jeszcze większą popularność dzięki wprowadzonym zmianom. Jest to szczególnie ważne w kontekście spadającej sprzedaży. W 2022 roku łączna liczba sprzedanych egzemplarzy w Europie wyniosła 135 284 sztuk i mogłoby się wydawać, że jest to bardzo dobry wynik, jednak zaledwie 3 lata wcześniej, w 2019 roku, wolumen sprzedaży wyniósł 222 540 egzemplarzy. To spadek o prawie 50%, więc Renault ma o co się martwić. Premiera nowego Renault Captur 2024 powinna odbyć się w ciągu najbliższych miesięcy, a auto pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale 2023 roku.

Render: Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *