Redaktor | Fotograf

Renault zdecydowało się na lifting modelu Clio. Po kilku latach obecności na rynku warto to zrobić, aby odświeżyć ofertę. Na rynek wchodzi właśnie Renault Clio 2024, które wniesie dużo zmian, w tym nowe wersje wyposażeniowe. Francuzi skupili się jednak na odświeżeniu stylistyki swojego popularnego miejskiego modelu.

Francuskie modele segmentu miejskiego to bez wątpienia jedne z ładniejszych samochodów na rynku. Jednym z nich jest Renault Clio 2024, czyli model, który właśnie przeszedł lifting. Przyniósł on sporo nowości, przede wszystkim w wyglądzie modelu. Francuzi znacznie odświeżyli jego stylistykę, a także samą gamę wersji wyposażenia auta. Aby skutecznie walczyć z niemiecką konkurencją, modyfikacjom uległo także wnętrze Clio.

Renault Clio 2024 debiutuje - lifting przynosi wiele zmian

Pod względem stylistycznym, Clio po liftingu wyróżnia przede wszystkim nowy przód. Renault zdecydowało się zmodyfikować przede wszystkim kształt i rozmiar grilla. Nowe są także lampy Clio 2024. Francuskie auto miejskie prezentuje się teraz znacznie bardziej bojowo. W ofercie pojawiły się także nowe wzory felg, w każdej wersji wyposażenia. W porównaniu z tym tył nie zmienił się praktycznie wcale. Jedyną widoczną modyfikacją jest nowe logo Renault, a także minimalna modyfikacja lamp tylnych i zderzaka. Podobnie jest zresztą we wnętrzu, gdzie na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć zmiany. Przede wszystkim pojawiła się nowa kierownica ze zaktualizowanym logo Renault. Całość może się podobać.

Nowością jest wersja wyposażenia Esprit Alpine. W Renault Clio 2024 zastępuje ona odmianę RS-Line. Francuzi zdecydowali, że Alpine zostanie najwyższą wersją wyposażenia w wielu modelach. W przypadku Clio oznacza to bardziej agresywne wykończenie, a także kilka akcentów w barwach Alpine. Pod względem napędu, Clio wciąż korzysta z silników benzynowych 1.0 oraz 1.3. Najmocniejsza odmiana rozwija 145 koni mechanicznych, jednak jest to hybryda E-Tech. Clio 2024 nadal utrzyma w gamie diesla 1.5 dCi o mocy 100 koni mechanicznych. W gamie podstawowych wersji znajdą się skrzynie manualne, a w wyższych wersjach wyposażenia także automatyczne.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *