Redaktor | Fotograf

Infiniti ma w swoim portfolio wiele ciekawych SUV-ów. W związku z obecnymi trendami w tym segmencie ciągle muszą wprowadzać nowe. Jednym z nich będzie flagowe QX80, które będzie największym SUV-em Infiniti. Choć do jego debiutu zostało jeszcze trochę czasu, rendery dość wiernie odwzorują wygląd nowego SUV-a z Japonii. Jednak czy Infiniti QX80 odniesie rynkowy sukces?

Segment aut typu SUV rozwija się w niesamowitym tempie. Tego typu auta stają się popularne na całym świecie. Dotyczy to również Japonii i producentów z tamtego rynku. Jednym z liderów jest Infiniti, które już teraz ma w swojej gamie sporo SUV-ów. Japończycy nie zamierzają jednak rezygnować z rozwoju tej gałęzi rynku. W portfolio producenta wkrótce pojawi się największy SUV o oznaczeniu QX80. Będzie on niezwykle luksusowy, a także będzie flagowym produktem marki. Jednak do jego debiutu pozostało jeszcze trochę czasu. Dzięki renderowi Kolesa.ru możemy zobaczyć, w jaki sposób SUV będzie wyglądał.

Nadchodzące Infiniti QX80 - jakie będzie japońskie X7?

Design nowego QX80 będzie przede wszystkim dość pudełkowaty, jednak ma on wyznaczać nowy język stylistyczny marki. Dzięki temu to flagowy produkt będzie wzorem do naśladowania dla innych modeli. Z przodu pojawi się ogromny grill, połączony ze smukłymi i agresywnie wzorowanymi lampami. Przypomina to nieco rozwiązanie znane z BMW X7. Z tyłu bagażnik będzie zakończony pionową klapą, a także tylnymi światłami, które będą przechodziły przez całą jej długość. Poniżej pojawił się duży dyfuzor z dwoma końcówkami wydechów. Stylistyka QX80 nie będzie więc rewolucyjna względem innych SUV-ów, jednak zdecydowanie będzie mogła z nimi konkurować.

Nadchodzące Infiniti QX80 - jakie będzie japońskie X7?

Pod względem technicznym QX80 także nie powinien przynieść rozczarowania. Poprzednia generacja modelu korzystała z silnika V8 o pojemności 5,6-litra. Tak powinno pozostać także w nowym wcieleniu. Dodatkowo do gamy może dołączyć doładowana jednostka V6. Testy nowego modelu Infiniti są już w bardzo zaawansowanym stadium. Debiut może nastąpić już na początku przyszłego roku. Niestety, nie wiadomo czy model trafi na ogólnoświatowe rynki.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *