Redaktor | Fotograf

Popularność Tesli wynika z wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest niska cena. Za rozsądne pieniądze można kupić praktyczne i modne auto elektryczne. Tesla po raz kolejny obniża ceny swoich modeli. Na razie nastąpiło to w USA, a obniżka wyniosła aż 5 tysięcy dolarów. Jednak czy taka okazja trafi się również w Polsce? Jeśli tak to kiedy konkretnie?

Tesla to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek aut elektrycznych. Wynika to przede wszystkim z przystępnej ceny, a także mody, jaka panuje na te samochody. W ostatnich latach ich cena rosła, jednak w ostatnim czasie Elon Musk zdecydował się obniżyć ceny aut. Jedna z nich objęła wszystkie rynki globalnie. Kilka dni temu Tesla zapowiedziała kolejne obniżki cen, na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych. W przypadku niektórych modeli wynosi ona aż 5 tysięcy dolarów. Jednak czy tego typu rabaty obejmą także europejski, w tym polski rynek? Kiedy może to nastąpić?

Tesla znów obniża ceny aut - niedługo również w Polsce?

Największą bezwzględną obniżkę otrzymają Model S i Model X. Cena każdej wersji spadnie o 5 tysięcy dolarów. Oznacza to, że Model S będzie można nabyć za 86 630 dolarów, a Model X za 96 630 dolarów. Obniżka dotyczy wszystkich odmian modeli. W przypadku podstawowego Modelu 3 cena spadła o tysiąc dolarów w przypadku wersji RWD i Performance. Oznacza to, że minimalna cena, jaką trzeba teraz zapłacić za Teslę to 43 630 dolarów. Odmiana Performance jest droższa o 11 tysięcy dolarów.

Tesla znów obniża ceny aut - niedługo również w Polsce?

W przypadku Modelu Y, przede wszystkim na rynek trafi nowa bazowa odmiana. Otrzyma ona napęd na cztery koła, jednak mniejszą baterię. Zasięg ma wynieść 450 kilometrów, w porównaniu do 530 kilometrów wersji z większą baterią. Cena bazowego Modelu Y to 51 630 dolarów. W przypadku wersji Long Range i Performance obniżki wyniosą dwa tysiące dolarów. Ten pierwszy wariant będzie kosztował 54 630 dolarów, natomiast najmocniejsza odmiana 58 630 dolarów. W związku z tym sprzedaż Tesli prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ obniżki są znaczne. Bardzo możliwe, że dotrą także do Polski i innych rynków, podobnie jak to miało miejsce w przeszłości.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *