Redaktor | Fotograf

Tesla po raz kolejny zaskakuje. Po niedawnej obniżce cen producent stwierdził, że to jeszcze nie koniec. Tym razem mniej będzie trzeba zapłacić za Model 3 i Model Y. Na razie obniżki dotkną jedynie rynku USA, jednak możliwe, że obejmą także rynek europejski, w tym polski. Jak teraz prezentują się ceny Modelu 3 i Modelu Y?

W ostatnich latach ceny niemal wszystkich samochodów szybują do góry. Nie dotyczy to jednak Tesli, która po raz kolejny obniża ceny swoich aut. Po niedawnej redukcji cen wszystkich modeli oferowanych przez producenta przyszła pora na kolejną obniżkę. Tym razem będzie ona dotyczyła przede wszystkim Tesli Model 3 oraz Tesli Model Y. Choć obniżki nie są spektakularne, z pewnością pozytywnie wpłyną na sprzedaż aut Tesli. Początkowo redukcja cen obejmie rynek północnoamerykański, jednak w niedalekiej przyszłości może objąć także Europę.

Tesla Model 3 i Model Y po raz kolejny z obniżką cen

Tesla Model 3 otrzyma rabat na poziomie dwóch tysięcy dolarów. Oznacza to, że bazowy wariant będzie kosztował teraz zaledwie 39 990 dolarów. Wcześniejsza cena to 41 990 dolarów. Niestety rabat nie obejmuje wersji Performance. W przypadku Tesli Model Y obniżka cen obejmie wszystkie dostępne odmiany i wyniesie aż trzy tysiące dolarów. W związku z tym, ceny Tesli Model Y będą zaczynały się od
46 990 dolarów za podstawową wersję. Za odmianę Long Range przyjdzie zapłacić 49 990 dolarów. Za najmocniejszą wersję Performance będzie trzeba zapłacić 53 990 dolarów. Oznacza to obniżkę o ponad 5 procent za każdą odmianę.

Kolejna redukcja cen obejmuje podstawowe odmiany Tesli. Ma za zadanie przede wszystkim przyciągnąć więcej klientów, a także uatrakcyjnić ofertę producenta. Ta i tak jest jedną z najprzystępniejszych na rynku. Redukcja objęła przede wszystkim podstawowe modele w ofercie Tesli. Ceny Modelu S i Modelu X pozostały bez zmian. Niedługo dowiemy się zapewne czy redukcje cen obejmą także inne rynki. W wielu przypadkach tak właśnie się działo, jednak dopiero po jakimś czasie od ogłoszenia obniżek na rynku USA.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *