Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli nie zdążyliście kupić Tesla Roadster z 2010 roku to macie na to okazję. Trzy fabrycznie nowe egzemplarze wystawiono na sprzedaż i szukają nowego właściciela. Okazja czy wtopa roku?

Trzy oryginalne egzemplarze Tesla Roadster znaleziono w kontenerach w Chinach i są obecnie wystawione na sprzedaż. Dwa z nich to modele Sport w kolorze Radiant Red i Very Orange, a trzeci to model bazowy również w kolorze Very Orange. Pojazdy stały w kontenerze w porcie od 2010 roku, po tym jak zostały porzucone z niewiadomych przyczyn, aż do dnia dzisiejszego, co skutkowało naliczeniem opłat za magazynowanie, które sprzedawca teraz musi uregulować.

3 nowe Tesla Roadster z 2010 roku znalezione w Chinach

Gruber Motor Company, który specjalizuje się w serwisowaniu samochodów Tesla Motors, wyjaśnia, że ​​nie wie, jaki jest stan baterii ani innych podzespołów elektrycznych, dopóki nie zostaną one przetransportowane z powrotem do USA. Planuje się, że Roadstery zostaną przetransportowane do USA w połowie maja, chyba że zostaną sprzedane przed tą datą. W momencie, gdy pojazdy będą w posiadaniu Gruber Motor, zostanie przeprowadzona pełna kontrola techniczna, która wykryje wszelkie nieprawidłowości.

3 nowe Tesla Roadster z 2010 roku znalezione w Chinach

Obecnie sprzedający wystawił oferty na trzy Tesle Roadster i jest skłonny polecieć do Chin, aby spotkać się z potencjalnymi nabywcami na miejscu. Sprzedający oferuje je tylko jako pakiet, ale jest otwarty na podział poszczególnych egzemplarzy. Każdy z trzech Roadsterów ma nieotwarte pudełka w bagażniku, które firma uważa za kable ładowania. Każdy z nich jest także wyposażony w większe zewnętrzne pudło, które Gruber uważa za twardy dach i pokrowiec. Informacje te jednak nie są potwierdzone, więc należy brać je jako ciekawostkę, a nie pewnik.

3 nowe Tesla Roadster z 2010 roku znalezione w Chinach

Warto podkreślić, że zdjęcia pojazdów nie są najwyższej jakości, ale pozwalają zobaczyć, jak dobrze zachowane są Roadstery. Samochody wyglądają na nowe, na zdjęciach widać dwa auta z papierowymi pokrowcami podłogowymi, takimi jakie umieszcza dealer, aby chronić wnętrze przed zabrudzeniami. Trudno oszacować, ile kilometrów przejechały samochody, ale na podstawie zdjęć można wnioskować, że prawdopodobnie są to pojazdy praktycznie nieużywane.

3 nowe Tesla Roadster z 2010 roku znalezione w Chinach

Tesla Roadster została wprowadzona na rynek w 2008 roku jako pierwszy samochód elektryczny tego producenta. Samochód był niesłychanie popularny, a nawet sam Elon Musk przyznał, że samochód był tak dobry, że zdecydowanie nie powinien zostać wycofany z produkcji. Do dzisiaj, kiedy nowe modele Tesli osiągają niespotykane wcześniej wyniki, Tesla Roadster wciąż pozostaje jednym z najbardziej innowacyjnych samochodów, jakie kiedykolwiek zostały zaprojektowane. Producent zapowiedział wprowadzenie nowej generacji Roadstera, który pierwszą setkę osiągnie w czasie poniżej 2 sekund.

Źródło: Gruber Motors Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *