Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy Volkswagen Golf R 333 Limited Edition zadebiutuje 31 maja. Nowy model będzie kontynuacją serii Volkswagena R, która składa hołd dwudziestoleciu istnienia. Będzie to druga specjalna edycja Golfa R wprowadzona z tej okazji.

Pamiętacie Volkswagena Golfa R “20 Years”? Prawdopodobnie nie, bowiem rok temu niemiecki producent wprowadził limitowaną edycję, która miała za zadanie oddać hołd 20-leciu istnienia. Na liście wyróżników edycji specjalnej znalazły się między innymi 19-calowe felgi Estori, spojler dachowy, dodatki z włókna węglowego oraz kluczyk z niebieskim logotypem marki. Samochód wystrojony był na 333 KM, co względem serii jest wzrostem o 13 KM. Po sukcesie poprzedniej edycji, Volkswagen R postanowił wprowadzić nową, limitowaną wersję swojego popularnego hot-hatcha. Oto Volkswagen Golf R 333.

Volkswagen Golf R 333 - oto limitowana edycja o mocy 333 KM

Wprawdzie w 2014 roku zapowiedziano produkcję Volkswagena Golfa R400, a później R420, jednak afera Dieselgate pokrzyżował plany producenta. Pod maską miał znajdować się silnik 2.5 R5 z Audi RS3, co w połączeniu z napędem 4Motion byłoby naprawdę ciekawą propozycją. Teraz jednak na horyzoncie pojawia się Volkswagen Golf R 333, który choć ma mniej mocy, to wydaje się ciekawą propozycją. Producent na swoim kanale YouTube opublikował zwiastun nowego modelu, przedstawiający Golfa R w charakterystycznym, żółtym kolorze. Na boku pojazdu widnieje napis “333”, który najprawdopodobniej odnosi się do mocy silnika. Czy będzie to najmocniejszy Golf w historii? Otóż nie, bo zeszłoroczna edycja specjalna również legitymowała się taką mocą. Oczekiwana wartość momentu obrotowego to 420 niutonometrów.

Volkswagen Golf R 333 - oto limitowana edycja o mocy 333 KM

Warto również zwrócić uwagę na stylowe, czarne naklejki z nazwą “333” na dolnej krawędzi drzwi oraz czarne lusterka boczne i układ wydechowy Akrapovič. W 19-calowych kołach Estoril ukryte są niebieskie zaciski hamulcowe, które pasują do akcentów z logotypem w tym samym kolorze. Nowy Volkswagen Golf R 333 Limited Edition prawdopodobnie będzie sprzedawany tylko jako hatchback, chociaż chętnie zobaczylibyśmy go również w wersji kombi. Jeśli zostanie użyty taki sam silnik, co w przypadku “20 Years”, to Volkswagen Golf R przyspieszy od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosić będzie 270 km/h.

Volkswagen Golf R 333 - oto limitowana edycja o mocy 333 KM

Podobnie jak w przypadku modelu “20 Years”, nowy Volkswagen Golf R 333 Limited Edition nie będzie tani – cena Golfa R “20 Years Edition” wynosiła 60 000 euro w Niemczech. Zatem biorąc pod uwagę obecne standardy rynkowe, możemy spodziewać się ceny w okolicy 65-70 tysięcy euro. Czy znajdą się chętni na taki samochód? Na pewno tak, bowiem to świetna okazja do zakupu auta o potencjale wzrostu wartości w najbliższych latach. Nie wiem jak na razie czy limitowany Golf będzie dostępny w Polsce.

Źródło: Volkswagen R

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *