Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeśli standardowe M2 to dla was za mało, to już niedługo pojawi się BMW M2 CS 2025. Będzie to wersja specjalna o niższej masie, mocy zwiększonej do prawie 500 koni mechanicznych i bez rywala w swojej klasie. Nadchodzi prawdziwa bestia!

BMW szykuje dla swoich fanów prawdziwą niespodziankę. Wkrótce na rynku pojawi się nowe BMW M2 CS 2025, która zaoferuje jeszcze więcej mocy i jeszcze bardziej ekscytujące wrażenia z jazdy. Prototypy już teraz krążą wokół toru Nürburgring, gdzie są testowane, a to oznacza, że producent kładzie szczególny nacisk na torowe przeznaczenie samochodu. Czego możemy spodziewać się po nowym modelu BMW? To pytanie zadajemy sobie wszyscy, bowiem poprzednia generacja M2 dała nam przedsmak odmiany CS, ale w tym przypadku ma być lepiej. Nowy CS zbliży się do takich modeli jak M3 czy M4.

BMW M2 CS 2025 - prawie 500 KM, niższa masa i dziki charakter

Nowe BMW M2 CS będzie prawdziwą bestią na drodze, która nie będzie miała sobie równych tym segmencie. Jeśli kochasz małe i zwinne samochody, aby czerpać z nich wyjątkowe wrażenia z jazdy, to jest to propozycja dla Ciebie. Wizualnie możemy spodziewać się, że BMW wprowadzi nieco bardziej agresywny wygląd poprzez szersze zderzaki czy nadkola, powiększone wloty powietrza, nowe wzory felg czy dach z włókna węglowego. Te dwie ostatnie modyfikacje przyczynią się również do redukcji masy i nie możemy zapomnieć o charakterystycznych światłach BMW Laser w żółtym kolorze, które obecne były chociażby w M5 CS. To z pewnością elementy, który z daleka pozwolą rozpoznać nam M2 CS na drodze, jednak najlepsze skrywa się pod maską, a tam dzieje się prawdziwa magia.

Samochód zostanie wyposażony w silnik o mocy bliskiej 500 koni mechanicznych lub nawet przekroczy tą wartość (choć to mniej prawdopodobne), co zapewni kierowcy niesamowite doznania z jazdy. Mówi się, że moc może oscylować w okolicy wartości 480 koni mechanicznych, co już teraz robi ogromne wrażenie. BMW M2 CS 2025 będzie oferowało także napęd na cztery koła M xDrive, jednak w zależności od wybranego trybu jazdy, samochód będzie mógł przekazać większość mocy na tylną oś. Ta informacja zadowoli wszystkich miłośników “latania bokiem”, bo w tym przypadku, samochód zdecydowanie na to pozwoli. Za przełożenia odpowiadać będzie 8-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna.

BMW M2 Competition z pakietem M Performance
BMW M2 Competition z pakietem M Performance

We wnętrzu pojawią się charakterystyczne dla linii CS w pełni karbonowe fotele oraz akcenty, nawiązujące do limitowanego pakietu. Ciekawostką pozostaje fakt, czy w wersji CS producent zrezygnuje z tylnej kanapy, aby umieścić tam klatkę bezpieczeństwa. Na niektórych zdjęciach szpiegowskich było widać, że z tyłu brakuje kanapy. Niewątpliwie BMW M2 CS to samochód, który już teraz budzi wiele emocji wśród fanów motoryzacji. Kiedy premiera BMW M2 CS? Jego premiera jest planowana na 2025 rok, a w sprzedaży pojawi się w drugim kwartale tego samego roku. To auto, które zaoferuje niesamowitą moc, wyjątkowe wrażenia z jazdy i świetny wygląd, dzięki czemu stanie się jednym z najbardziej pożądanych modeli na rynku.

Źródło: Motor.es

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *