Redaktor | Fotograf

Jeśli ktoś chce wyróżniać się na drodze, bez wątpienia powinien zwrócić się w stronę Mini. Brytyjska marka posiada charakterystyczny styl, dzięki któremu jest chętnie wybierana. Podobnie będzie w przypadku nowej generacji Mini Countryman 2024. Choć oficjalna premiera jeszcze nie nastąpiła, prawdopodobnie przyniesie ona wiele nowości.

Mini Countryman to jeden z najciekawszych przedstawicieli swojego rynku. Styl brytyjskiej marki jest nie do podrobienia. Podobnie zapowiada się kolejna generacja modelu, która ma trafić na rynek już w listopadzie. Mini wciąż nie pokazało ostatecznego designu nowej generacji modelu Countryman 2024, jednak wydało kilka zapowiedzi. Na ich podstawie powstały rendery, które przewidują ostateczny design. Rewolucji nie będzie, jednak auto wciąż będzie wyróżniało się na drodze. Ponadto ma być bardziej zaawansowane i pojemniejsze niż poprzednik.

Nowa generacja Mini Countryman 2024 - oto jak będzie wyglądać

Z zewnątrz auto wyróżnia się przede wszystkim ewolucją języka stylistycznego Mini. Charakterystyczny pudełkowaty kształt i duży przedni grill wciąż pozostały wyróżnikami. Podobnie stało się z tylnymi lampami, które wciąż skrywają motyw brytyjskiej flagi, jednak teraz jest on zrealizowany bardziej cyfrowo, poprzez osobne diody LED. Przód będzie podobny jak w poprzedniej generacji modelu Countryman. Zmieni się przede wszystkim kształt lamp i zderzaka przedniego. Pod względem wymiarów, zmieni się przede wszystkim długość. Nowa generacja będzie aż o 13 centymetrów dłuższa, a także wyższa o 6 centymetrów.

Nowa generacja Mini Countryman 2024 - oto jak będzie wyglądać

Pod względem technicznym, nowy Countryman skorzysta z silników elektrycznych o mocy 190 lub 312 koni mechanicznych. Zasięg ma wynosić nawet 450 kilometrów, co jest dobrym wynikiem jak na ten segment. Alternatywą będą jednostki spalinowe. Będą to silniki benzynowe 1.5 i 2.0 znane też z modeli BMW. Zapewne będą one oferowane w układzie miękkiej hybrydy. Nowy Mini Countryman będzie dzielił platformę z BMW X1 i iX1, dzięki czemu adaptacja będzie łatwa. Mini Countryman zadebiutuje już za kilka miesięcy, a do produkcji trafi w listopadzie 2023 roku. Do klientów pierwsze egzemplarze trafią prawdopodobnie na początku 2024 roku.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *