Redaktor | Fotograf

Polestar to bez wątpienia jeden z najciekawszych producentów samochodów elektrycznych. Szwedzi wiedzą, co robią i wprowadzają do oferty emocjonujące modele. Niedługo swój debiut będzie miał Polestar 4 2024. Nastąpi to już za tydzień podczas targów w Szanghaju. Tymczasem Polestar przedstawił nam ostatnią zapowiedź modelu przed premierą.

Nowy, dość egzotyczny w Polsce szwedzki producent, jakim jest Polestar, wprowadzi do gamy czwarty model. Zgodnie z polityką firmy, będzie to Polestar 4. Jego debiut nastąpi już za tydzień podczas targów w Szanghaju. W zgodzie z obowiązującymi trendami będzie to oczywiście SUV w stylu coupe. Polestar 4 2024 będzie jednak nieco mniejszy od obecnego już w gamie Polestara 3. Nowy model ma być bardziej aerodynamiczny, a także zapewnić jeszcze lepsze osiągi i nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Rewolucji stylistycznej nie będzie, jednak nowy model ma zostać hitem sprzedażowym.

Polestar 4 2024 - debiut najmocniejszego modelu już za tydzień

Według słów CEO Polestara, Thomasa Ingenlatha, Polestar 4 2024 jest jednak zaprojektowany w zupełności od nowa. Jak widać na najnowszym teaserze, modele faktycznie mocno różnią się od siebie linią nadwozia. Wspólne są jednak światła przechodzące przez całą długość klapy bagażnika. Z takiego rozwiązania korzysta obecnie większość modnych SUV-ów. Polestar 4 ma przynieść sporo nowych rozwiązań, które pozwolą mu wyróżnić się na rynku. Ma to być również najmocniejsze i najszybsze auto w historii szwedzkiej marki.

Polestar 4 2024 - debiut najmocniejszego modelu już za tydzień

Aby konkurować z najlepszymi trzeba mieć wysoką moc i świetne osiągi. Polestar 4 2024 będzie korzystał z dwóch silników elektrycznych. Ich łączna moc powinna wynieść nieco ponad 500 koni mechanicznych. Sprint do setki ma zająć mniej niż 4 sekundy, co jest znakomitym wynikiem. Szwedzki model będzie konkurencją dla nadchodzącego elektrycznego Macana, a także dla obecnej na rynku Tesli Model Y. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polestar 4 trafi na drogi jeszcze w tym roku. Szwedzi chcą sprzedawać ponad 160 tysięcy samochodów rocznie. Cena Polestara 4 ma zaczynać się nawet od 60 tysięcy dolarów.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *