Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Toyota GR Corolla wydaje się być samochodem zaprojektowanym z myślą o jeździe na torze, ale jak widać, świetnie sprawdza się także na śniegu, gdzie przyczepności nie ma za wiele.

Toyota GR Corolla to wersja sportowa popularnego modelu, opracowana przez oddział Gazoo Racing Toyoty. Samochód został wyposażony w 1,6-litrowy silnik turbodoładowany, który generuje moc 300 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 370 Nm. Napęd na wszystkie koła zapewnia system GR-Four, a auto jest wyposażone w szereg elementów zwiększających osiągi i poprawiających prowadzenie. System jest w stanie przekazać do 70% mocy na tylne koła. W najnowszym filmie youtubera Team O’Neil widać, jak GR Corolla radzi sobie na śniegu. Widzimy, jak samochód dynamicznie porusza się po drodze pokrytej śniegiem, zmieniając kierunek jazdy z dużą precyzją i kontrolą. Mimo, że nie jest to typowy teren dla samochodów sportowych, GR Corolla sprawdza się świetnie w tych warunkach.

Czy Toyota GR Corolla radzi sobie również na śniegu?

Wideo udowadnia, że GR Corolla nie jest tylko autem do jazdy na torze, ale także świetnie sprawdza się w codziennej jeździe, oferując dużo frajdy i dynamiki. To kolejny sukces Toyoty w dziedzinie samochodów sportowych, który potwierdza, że japoński producent ma wiele do zaoferowania w tej kategorii. Dla fanów sportowych samochodów, GR Corolla jest z pewnością jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych modeli na rynku, oferując nie tylko doskonałe osiągi, ale także świetne wrażenia z prowadzenia, zarówno na torze, jak i na drodze.

Czy Toyota GR Corolla radzi sobie również na śniegu?

Niestety, samochód nie jest dostępny na rynku europejskim ze względu na normy emisji spalin. Polscy miłośnicy marki muszą zadowolić się modelem Yaris GR, który pod maską ma ten sam silnik o mocy 261 koni mechanicznych. To również świetny samochód, który dzięki niskiej masie jest w stanie dostarczyć sporo frajdy i radości z jazdy. Produkcja Yarisa GR jest mocno limitowana, jednak Toyota pod koniec 2022 roku dołożyła dodatkowe 400 egzemplarzy na nasz rynek.

Źródło: Team O’Neil

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *