Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Porsche wzywa na serwis właścicieli modelu Carrera GT z powodu problemów z zawieszeniem, które mogą prowadzić do usterki komponentów. Informacja o akcji serwisowej została opublikowana przez amerykański National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Około 489 Carrera GT wyprodukowanych w latach 2003-2005 jest objętych tą akcją.

Problem dotyczy mocowania amortyzatorów i stabilizatora na osi tylnej. Z czasem metalowe mocowania mogą ulec osłabieniu, co może prowadzić do ich złamania. Złamanie się mocowań może wpłynąć na prowadzenie samochodu, co z kolei zwiększa ryzyko wypadku. Na szczęście Porsche nie zgłosiło żadnych incydentów związanym z tym problemem. Niemniej jednak, producent zdecydował się przeprowadzić akcję naprawczą w celu zapewnienia bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

Porsche wzywa 489 egzemplarzy Carrera GT na serwis

W ramach akcji Porsche będzie informować właścicieli dotkniętych modeli o potrzebie wymiany zawieszenia. Wszystkie naprawy będą wykonywane bezpłatnie w autoryzowanych serwisach Porsche. Producent zamierza rozpocząć kampanię informacyjną w ciągu najbliższych tygodni i poinformować wszystkich właścicieli do 2 czerwca. W sumie 489 modeli Porsche Carrera GT wyprodukowanych między 19 grudnia 2003 r. a 27 października 2005 r zostanie wezwanych na serwis. Sporym problemem może okazać się brak dostępności części zamiennych. Z tego powodu Porsche przeprowadzi inspekcję i jeśli ta wykaże, że nie ma żadnego zagrożenia, to pojazd zostanie zwrócony właścicielowi. W przeciwnym wypadku Porsche przystąpi do wymiany w momencie, gdy części będą dostępne.

Porsche wzywa 489 egzemplarzy Carrera GT na serwis

Carrera GT to rzadki model Porsche, który był produkowany tylko przez trzy lata. Został zaprezentowany w 2003 roku. Samochód napędzany jest przez 5,7-litrowy silnik V10 o mocy 612 KM i maksymalnym momencie obrotowym 590 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 330 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku już po czasie 3,3 sekundy. Jako luksusowy samochód sportowy, Porsche Carrera GT był produkowany w niewielkiej liczbie egzemplarzy. W czasie swojej krótkiej produkcji powstało tylko 1270 sztuk, chociaż planowano produkcję na poziomie 1500 egzemplarzy. Mimo to, model zyskał sobie rzeszę fanów, dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i osiągom.

Źródło: NHTSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *