Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW M4 przeszło gruntowną metamorfozę w ostatnim czasie, przede wszystkim ze względu na kontrowersyjną interpretację przedniego grilla, którą zaprezentował niemiecki producent. Mimo to, nowa generacja nadal jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów sportowych na rynku.

Teraz jednak, po tym jak światło dzienne ujrzał model M3, nadszedł czas na ulepszoną wersję M4. Choć oficjalnie jeszcze jej nie pokazano, to dzięki renderom od artysty Khyzyl Saleem, możemy sobie wyobrazić, jak może wyglądać odświeżony model. Ten wyjątkowy model zdążył już zyskać sobie wielu entuzjastów, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne wersje tego samochodu. Według najnowszych doniesień, BMW pracuje nad ulepszoną wersją M4, która ma zadebiutować już wkrótce. Oto, co wiemy na temat odświeżonej wersji i jakie zmiany mogą czekać przyszłych nabywców.

Facelift BMW M4 nadchodzi - więcej mocy i minimalne zmiany

Nowe BMW M4 LCI, jak nazwa wskazuje, zostanie odświeżone w porównaniu do obecnej generacji. Na renderach Saleem pokazuje delikatnie zmodyfikowane przednie zderzaki z bardziej agresywnymi wlotami powietrza oraz nowe, agresywniejsze światła LED. Modyfikacje na tylnej części samochodu są znacznie subtelniejsze, obejmują jedynie zmienione światła tylne. Dodatkowo, na grafikach pojawiają się czarne obręcze kół, które pasują idealnie do przeprojektowanego stylu.

Jeśli chodzi o moc, nowa generacja M4 będzie oferować dwa silniki – standardową wersję i wariant Competition. Oba modele będą napędzane 3,0-litrowym sześciocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 480 KM w podstawowym wariancie, a w wersja Competition zyska dodatkowe 15 KM i będzie legitymować się wartością 525 KM. Warto dodać, że w modelu 3.0 CSL, BMW zastosowało ten sam silnik i osiągnęło moc na poziomie 560 KM i 550 Nm, co czyni 3.0 CLS najmocniejszym samochodem z silnikiem R6 w historii BMW M.

Facelift BMW M4 nadchodzi - więcej mocy i minimalne zmiany

Wnętrze nowej wersji M4 ma pozostać praktycznie niezmienione, poza nowymi opcjami wykończenia i kolorystyką. Mimo że odświeżone BMW M4 nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla innych modeli w segmencie samochodów sportowych. Według doniesień produkcja ma ruszyć w marcu 2024, a M3 doczeka się podobnego odświeżenia latem 2024. Jak oceniacie zmiany?

Źródło: Kolesa

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *