Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ferrari SF90 to model samochodu, który wzbudził wiele emocji wśród fanów włoskiej marki. Teraz, spekuluje się, że do gamy dołączy kolejna wersja – SF90 Versione Speciale. Według doniesień, ta limitowana edycja będzie jeszcze bardziej ekstremalna niż standardowa wersja.

Nie da się ukryć, że włoskie samochody spod znaku Ferrari przyspieszają bicie serca. Sportowe, piękne i niesamowicie unikatowe – te piękne dzieła sztuki od lat rozpalają serca miłośników motoryzacji na całym świecie. Dzisiaj topowym modelem jest SF90, który wprowadził nowy design dla wszystkich kolejnych modeli w gamie. Teraz spekuluje się, że czas na jeszcze bardziej ekstremalną wersję, jaką ma być Versione Speciale. Czy to odpowiednik wariantów Speciale oraz Pista?

Ferrari SF90 Versione Speciale - edycja limitowana i ponad 1000 KM
Foto. Motor1

Oto, co już wiadomo o nadchodzącym modelu Versione Speciale. Przede wszystkim, jak sugeruje sama nazwa, będzie to limitowana edycja, co oznacza, że zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Z pewnością będzie to model ekskluzywny, z większą mocą i lepszymi osiągami. Co do samej mocy, to według plotek, Ferrari planuje zwiększyć moc hybrydowej jednostki napędowej. W SF90 standardowej wersji, moc wynosi już 1000 koni mechanicznych, ale wersja Versione Speciale ma być jeszcze mocniejsza. Możemy spodziewać się wartości w okolicy 1200 koni mechanicznych. Już teraz Lamborghini Revuelto przekroczyło poziom 1000 KM, a Ferrari ma zamiar zaoferować jeszcze więcej.

Versione Speciale ma także otrzymać unikalny design, który wyróżni go spośród innych wersji modelu SF90. Z pewnością będzie to wyjątkowy samochód, który przyciągnie uwagę fanów motoryzacji. Jak na razie nie wiadomo, kiedy Ferrari SF90 Versione Speciale zostanie oficjalnie zaprezentowane. Możemy jednak spodziewać się, że premiera nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Foto. Motor1

Oczywiście, jak zwykle w przypadku limitowanych edycji Ferrari, cena nie będzie niska. Jednakże, dla fanów włoskiej marki, którzy chcą posiąść wyjątkowy samochód, wydatek ten na pewno jest wart uwagi. Na podstawie informacji z różnych źródeł oraz wizualizacji, które stworzył portal Motor1 możemy zobaczyć możliwy wygląd nowego SF90 Versione Speciale.

Foto. materiały prasowe oraz Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *