Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Model CLA może doczekać się wkrótce elektrycznego następcy. Mercedes-Benz EQA Sedan 2024 został przyłapany podczas testów, co wskazuje, że CLA niedługo może zostać wycofane z oferty na rzecz elektrycznego odpowiednika.

Mercedes-Benz planuje wprowadzenie do swojej oferty modelu EQA, po raz trzeci. Aktualnie w ofercie EQA to crossover, który otwiera drogę do świata elektryków niemieckiej marki z ceną 223 500 złotych. Jednak zapewne niewiele osób pamięta Concept, który zakładał, że EQA będzie hatchbackiem. Jak łatwo można się domyślić, na bazie A klasy. Jednak teraz nazwa wraca po raz trzeci i tym razem będzie to sedan. Przecieki z Niemiec mówią, że producent pracuje już nad prototypem pojazdu EQA Sedan, który ma zastąpić aktualną generację modelu CLA. Właśnie takie auto, całkowicie pozbawione silnika spalinowego, udało się sfotografować podczas jazd testowych.

Mercedes-Benz EQA Sedan 2024 - elektryczny następca CLA już wkrótce

Pojazd uchwycony na zdjęciach w całości pokryty jest kamuflażem, jednak z nie da się ukryć, że z wyglądu przypomina wydłużoną wersję modelu A. Możemy zaobserwować wydłużoną maskę, delikatne linie boczne i charakterystyczny przód z dużym logo Mercedes-Benz. Na zdjęciach zauważalne są też płaskie klamki drzwi, co wskazuje na zaangażowanie w poprawienie aerodynamiki pojazdu i zwiększenie zasięgu. Testowy sedan EQA opiera się na zmodyfikowanej platformie MMA, opracowaną specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych. Jak zapewnia producent, dzięki temu konstrukcja będzie wyposażona w wiele zaawansowanych rozwiązań technologicznych, co przyczyni się do zwiększenia wydajności i zasięgu pojazdu. Fani marki niejednokrotnie podkreślali, że Mercedes stawia na jakość i nie powinien rezygnować z najlepszych rozwiązań, ale producent twierdzi, że kompromisy są potrzebne, aby sprostać wymaganiom rynku i spełnić oczekiwania klientów.

Mercedes-Benz EQA Sedan 2024 - elektryczny następca CLA już wkrótce

Choć w testowanym egzemplarzu wciąż wiele elementów jest jeszcze tymczasowych, to już teraz widać, że projektanci postawili na innowacyjne rozwiązania. Pojazd będzie wyposażony w reflektory i lampy tylne w charakterystycznych dla linii elektrycznych Mercedesów kształtach. Wewnątrz pojazdu z pewnością pojawią się najnowsze technologie związane z komunikacją i rozrywką, ale na razie producent nie ujawnił szczegółów na temat wyposażenia i opcji dodatkowych.

Kiedy premiera EQA Sedan? Zdaje się, że premiera EQA w wersji sedan nastąpi w ciągu najbliższych dwóch lat. Choć nazwa nie jest jeszcze potwierdzona, to pojazd prawdopodobnie zostanie wprowadzony jako EQA lub CLA. Producent planuje jednocześnie zwiększyć atrakcyjność swojej oferty, przez wycofanie ze sprzedaży mniej popularnych modeli i wprowadzenie nowych elektryków. Pojawienie się na rynku nowego modelu EQA Sedan będzie również pozytywnym sygnałem dla klientów, którzy oczekują zmian w tym segmencie.

Źródło: walkoARTvideos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *