Redaktor | Fotograf

Volkswagen ID.7 kombi pojawi się na rynku już niedługo. Niemiecki producent właśnie przeprowadza ostatnie testy modelu. Trafi on na rynek w przyszłym roku. Elektryczny odpowiednik Passata Variant będzie oferowany wspólnie z nim w gamie producenta. W przeciwieństwie do Passata w wersji sedan jedynie kombi doczeka się następcy.

Fakt zakończenia produkcji modelu Passat w wersji sedan dla wielu jest szokujący. W obecnych czasach prym przejęły jednak SUV-y, które stały się najmodniejszym segmentem. Pomimo tego do gamy niemieckiego producenta dołączył nowy sedan. Jest to elektryczny model Volkswagen ID.7. Passat przetrwa jedynie jako kombi, co mogłoby sugerować, że będzie jedynym przedstawicielem tego segmentu w gamie. Tak się jednak nie stanie, ponieważ na rynek trafi Volkswagen ID.7 kombi, który będzie elektrycznym odpowiednikiem Passata.

Volkswagen ID.7 kombi nadchodzi — zaawansowane testy
Fot. Motor1

Nowy model jest już w ostatnim fazie testowania. Na razie jest oczywiście zakamuflowany, jednak szybko można się zorientować, że mamy do czynienia właśnie z autem elektrycznym. Chodzi przede wszystkim o rozmiary oraz fakt, że większość elementów jest identyczna jak w zwykłym ID.7. Stylistyka modelu w końcowym efekcie nie powinna więc się różnić. Volkswagen ID.7 kombi prawdopodobnie wyróżni się jedynie innym tyłem oraz większą przestrzenią bagażową. Rozstaw osi pozostanie ten sam, jednak kombi otrzyma dłuższy zwis tylny.

Volkswagen ID.7 kombi nadchodzi — zaawansowane testy
Fot. Motor1

Pod względem technicznym Volkswagen ID.7 kombi prawdopodobnie będzie oferowany w identycznych odmianach co sedan. Oznacza to, że podstawowa wersja rozwinie 282 konie mechaniczne, a napęd trafi jedynie na tył. W przyszłości do gamy mają dołączyć mocniejsze odmiany, które będą rozwijać nawet 400 koni. Pod względem baterii, ID.7 będzie dostępny z mniejszą baterią o pojemności 77 kWh lub nieco większą o pojemności 86 kWh. Kombi będzie miało nieco mniejszy zasięg przede wszystkim z powodu większych oporów powietrza i większej masy. Odmiana sedan może pokonać maksymalnie 700 kilometrów, jednak w przypadku kombi będzie to prawdopodobnie kilkadziesiąt kilometrów mniej. Premiera nowego kombi nastąpi prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Fot. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *