Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Porsche Taycan w wariantach sedan oraz Cross Turismo i Sport Turismo nowej generacji przejadą ponad 3,6 miliona testowych kilometrów na różnych torach i drogach na całym świecie

Wiosną 2024 roku Porsche wprowadzi na rynek gruntownie odnowione wydanie swojego modelu Taycan. Obecnie intensywne testy przechodzi obecna w pełni elektryczna wersja tego sportowego samochodu. Porsche Taycan nowej generacji, obejmujące zarówno sportowego sedana, jak i warianty Cross Turismo i Sport Turismo, przejedzie łącznie około 3,6 miliona testowych kilometrów na różnych torach testowych, zarówno zamkniętych, jak i publicznych drogach na całym świecie, także w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Nowe Porsche Taycan przechodzi ostatnie testy przed premierą

Wiceprezes ds. tej linii modelowej, Kevin Giek, podkreśla, że nowy Taycan został znacząco udoskonalony względem poprzednika w praktycznie każdej dziedzinie, co wynika z wczesnych symulacji komputerowych, szeroko zakrojonych testów na stanowiskach badawczych oraz aktualnych testów terenowych. Modyfikacje obejmują wszystkie trzy wersje nadwoziowe: sportowy sedan Taycan, wszechstronny wariant Cross Turismo oraz sportowe Porsche Taycan Sport Turismo.

Podczas testów, nowy Taycan pokonał 300 tysięcy kilometrów w warunkach niskich temperatur i 200 tysięcy w ekstremalnym upale. W Finlandii, na północy koła podbiegunowego, samochód sportowy sprawdził swoją wydajność na śniegu i lodzie, a także udowodnił, że czas ładowania w mrozie skrócił się prawie o połowę. Natomiast w kalifornijskiej Dolinie Śmierci, gdzie temperatura sięgała +53 stopni Celsjusza, przeprowadzono testy wytrzymałościowe i sprawdzono funkcjonowanie układu ładowania akumulatora oraz zarządzanie ciepłem w ekstremalnych warunkach.

Nowe Porsche Taycan przechodzi ostatnie testy przed premierą

Florian Stahl, szef działu testów Porsche Taycan, podkreśla, że samochody elektryczne marki muszą sprostać tak samo rygorystycznym testom, jak auta sportowe z silnikami spalinowymi. Kładzie on nacisk nie tylko na wyjątkowe osiągi, ale także na bezkompromisową użyteczność na co dzień, zwłaszcza w różnych warunkach klimatycznych.

W ciągu kilku miesięcy, w momencie debiutu rynkowego, zmodernizowany Taycan będzie miał już za sobą kompleksowe testy przeprowadzone na całym świecie, w 17 krajach, w temperaturach od -41 do +53 stopni Celsjusza. Nowy model reprezentuje kolejny krok Porsche w kierunku rozwijającej się gamy samochodów elektrycznych, łącząc w sobie innowacyjną technologię z wysokimi standardami sportowego charakteru marki.

Nowe Porsche Taycan przechodzi ostatnie testy przed premierą

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *