Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Porsche przygotowuje się do wprowadzenia na rynek elektrycznej wersji modelu 718 Boxster. Mimo, że premiera pojazdu zaplanowana jest na 2024 rok, to wiele zdjęć szpiegowskich już pojawiło się w sieci i możemy domyślać się, jak będzie wyglądać Porsche Boxster EV 2025.

Porsche elektryfikuje swoją ofertę i szykuje wersję elektryczną dla modelu 718 Boxster. Choć premiera nowego pojazdu przewidywana jest dopiero na rok 2024, możemy zobaczyć nadchodzący model na zdjęciach oraz filmach szpiegowskich. Najnowsze zdjęcia ukazują auto na torze wyścigowym Nurburgring. Porsche Boxster EV 2025 to jednocześnie koniec spalinowej odmiany modelu 718 zarówno w wersji Boxster, jak i Cayman.

Porsche Boxster EV 2025 - nadchodzi elektryczna generacja

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że mamy do czynienia z pojazdem spalinowym. Jednak nic bardziej mylnego, a gdy się przyjrzymy to zauważymy, że z tyłu została ukryta klapka pokrywy ładowania. Dodatkowo po bliższym poznaniu widać, że wydech jest jest fałszywy i tak naprawdę nie służy do odprowadzania spalin. Porsche Boxster EV 2025 jest w klasycznym, czarnym kamuflażu, który ukrywa przednią i tylną część nadwozia. Producent nawet częściowo przykrył reflektory i światła tylne, ale to nie przeszkadza, aby odszyfrować kształty samochodu.

Porsche Boxster EV 2025 - nadchodzi elektryczna generacja

Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących układu napędowego nowego Porsche Boxster EV 2025. Prawdopodobnie zostanie wyposażony w jednosilnikowy system napędowy, który zasilać będzie tylne koła. Wersja z dwoma silnikami, napędzająca wszystkie koła, pojawi się później, choć to wciąż nie zostało potwierdzone. Nowe elektryczna generacja zakończy epokę silników bokser. Wraz z pojawieniem się nowego 718, Porsche wprowadzi dedykowaną architekturę. Spodziewamy się, że producent wykorzysta elementy z innych oferowanych przez siebie pojazdów, możliwe, że korzystając z elementów sprzętowych z nowej platformy Premium Platform Electric (PPE), którą firma rozwija we współpracy z Audi. Architektura PPE posłuży jako podstawa dla modeli Macan EV i Q6 E-Tron. Porsche nie podaje daty premiery nowego EV, ale spodziewamy się, że nastąpi to w 2024 roku, szczególnie, że do 2030 roku aż 80% gamy modelowej będą stanowić samochody elektryczne.

Źródło: CarSpyMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *