Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes-AMG GT Coupe to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych modeli niemieckiej marki. Właśnie pojawiły się nagrania wideo, na których widać kamuflowany prototyp nowej wersji tego samochodu podczas testów na torze Nürburgring.

O tym, że nadchodzi nowa generacja Mercedesa-AMG GT Coupe wiemy od jakiegoś czasu. Niemiecki producent szykuje spore odświeżenie swojego modelu, aby móc konkurować z Porsche 911. Właśnie zauważono na torze Nürburgring zakamuflowany egzemplarz, który przechodził testy. Po dźwięku i czterech końcówkach wydechu można sądzić, że to wersja z silnikiem V8, która ma za zadanie rywalizować z 911 Turbo oraz Turbo S. Jakie nowości planuje niemiecki producent w nadchodzącym odświeżeniu? Czy V8 pojawi się tylko w najmocniejszej wersji?

Mercedes-AMG GT Coupe 2024 podczas testów na Nürburgring

Z zewnątrz widzimy kamuflaż na masce, grillu, nadkolach, bocznych panelach drzwi, tylnej pokrywie bagażnika oraz zderzaku. To właśnie te elementy przejdą znaczne odświeżenie, także możemy spodziewać się sporych zmian. Na razie nie ma dokładnych informacji o silniku, który będzie napędzał nowy model. Niemniej jednak, według plotek, model ten może być wyposażony w czterolitrowy silnik V8 z mocą około 600 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego, a to oznacza, że będzie miał podobną moc co poprzednik. Niewykluczone jednak, że w wersji AMG 53 pojawi się silnik z rzędową szóstką, a wersja 43 otrzyma 2-litrową jednostkę z układem hybrydowym, znaną już z innych sportowych modeli Mercedesa.

Mercedes-AMG GT Coupe 2024 podczas testów na Nürburgring

W każdym razie, nowa wersja AMG GT powinna mieć znacznie poprawione osiągi i wygląd, co na pewno przyciągnie uwagę miłośników motoryzacji. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość dla tego kultowego modelu Mercedesa. Wideo z testów w samochodzie na pewno zwiększa oczekiwania wśród fanów marki i miłośników motoryzacji. Premiera Mercedes-AMG GT Coupe 2024 odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu podczas targów IAA w Monachium. To wtedy poznamy szczegóły nadchodzących zmian i finalny wygląd samochodu. Spodziewacie się przełomu czy raczej traktujecie to jako kolejne odświeżenie modelu?

Źródło: Automotive Mike via YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *