Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie Porsche wzbudzają sporo zainteresowania i pytań wśród fanów motoryzacji. Wciąż nie jesteśmy pewni, ale prawdopodobnie mamy do czynienia z zaktualizowanym modelem Porsche 911 GTS 992.1. Pojazd wyposażony jest w duże skrzydło na tylnej części nadwozia, co jest dość nietypowe dla linii GTS. Jednakże, pod pewnymi względami, wydaje się to być jedyną sensowną dedukcją.

Nie możemy być całkowicie pewni, że to nowa wersja Porsche 911 GTS. Dotąd nie widzieliśmy modelu GTS z tak dużym i stałym skrzydłem na tyle pojazdu. Jednakże, w oparciu o pewne cechy, takie jak centralne mocowanie kół oraz brak charakterystycznych wlotów powietrza bocznych znanych z modeli Turbo, można przypuszczać, że mamy tu do czynienia właśnie z GTS. Na tylnej szybie pojazdu znajduje się okrągła żółta naklejka, która wskazuje, że mamy do czynienia z hybrydą. To oznacza większą moc, niż normalnie spotyka się w modelu GTS, który w standardowej wersji osiąga 480 koni mechanicznych dzięki turbodoładowanemu silnikowi V6 o pojemności 3.0 litrów.

Niemniej jednak, dokładna moc tego nowego modelu jest na razie tajemnicą, ponieważ Porsche nie ujawnia jeszcze tych informacji. Nasze źródła sugerują, że nie będzie to model typu plug-in, jak w przypadku niektórych innych modeli Porsche, takich jak Panamera, które mogą osiągać nawet ponad 700 koni mechanicznych i jeździć na czystym prądzie. Nowy model będzie bardziej skoncentrowany na osiągach niż na efektywności energetycznej.

Porsche 911 GTS 992.2 będzie hybrydą? Wszystko na to wskazuje!
Foto. Motor1

Jeśli chodzi o stylizację, można zauważyć nowe reflektory Porsche, które wyglądają podobnie do tych znanych z poprzednich modeli, ale wewnętrzne struktury zostaną zmienione, aby uwzględnić pomarańczowe kierunkowskazy. Również z przodu pojazdu zauważamy zmiany w zderzaku, w szczególności w zakresie wlotów powietrza w kształcie prostokątów, choć sprytna czarna taśma zasłania pewne szczegóły. Środkowa kratka jest większa, co wskazuje na lepsze chłodzenie, co jest sensowne, biorąc pod uwagę, że hybrydowy system może wymagać większej ilości chłodzenia.

Zasłonięta kamuflażem tylna część pojazdu wydaje się być zbliżona do tej, którą widzieliśmy na prototypie 911 GTS z kwietnia 2023 roku. Końcówki wydechowe są bliżej siebie w środku, chociaż możliwe jest, że nadal patrzymy na tylne zderzak testowy. Wiele czarnej taśmy jest rozklejonej na całym pojeździe, a przy zamontowanym na górze stałym skrzydle, Porsche mogło eksperymentować z różnymi pakietami aerodynamicznymi. Widzieliśmy takie testy wcześniej, ale nie wszystkie z nich doczekały się realizacji w postaci produkcyjnych modeli.

Porsche 911 GTS 992.2 będzie hybrydą? Wszystko na to wskazuje!
Foto. Motor1

Minęło prawie rok od pierwszego zdjęcia zmodernizowanego modelu GTS, a źródła informują, że pełna premiera nowego modelu nastąpi przed końcem 2023 roku. Oczekuje się, że będzie to kolejny kamień milowy w historii Porsche, łączący wydajność silnika spalinowego z mocą elektrycznego wsparcia. Warto czekać na więcej szczegółów na ten temat.

Źródło: Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *