Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nadchodzi odświeżenie całej gamy Porsche 911, w tym szczególnie sportowego wariantu GT3. W sieci pojawiło się wideo szpiegowskie, które okazuje testy samochodu na torze Nürburgring i okolicznych drogach. Czego możemy spodziewać się po poliftowej generacji?

Nowe Porsche 911 GT3 nadchodzi wraz z odświeżeniem całej gamy modelowej 911. Na nagraniu można zobaczyć kilka samochodów, co można wnioskować na podstawie tablic rejestracyjnych. Niektóre z nich mają dolne wloty powietrza, które wyglądają podobnie do obecnych wersji, a na innych pojazdach ten obszar jest zasłonięty. Podwójne wloty są wciąż umieszczone na końcu maski. Wcześniejsze pojazdy testowe miały zasłonięte reflektory, ale wydaje się, że teraz mają one wbudowane kierunkowskazy. Samochody poruszają się zbyt szybko, aby można było dokładnie przyjrzeć się tym zmianom.

Porsche 911 GT3 (992.2) - nadchodzi odświeżenie modelu

Co zmieni się w nowym 911?

Nie widać wyraźnych zmian na bokach samochodu. Niektóre z tych pojazdów mają żółte zaciski hamulcowe, co wskazuje na obecność tarcz ceramicznych. Inne samochody mają czarne zaciski, co sugeruje stosowanie aluminiowych tarcz hamulcowych. Na tylnej części pojazdu zespół testowy nadal zakrywa zderzak panelem, aby ukryć ostateczny design. Dwie końcówki układu wydechowego wciąż wychodzą z centralnej części pojazdu. Skrzydło zamocowane na tzw. swan-neck-mounted wing jest przymocowane do tylnej pokrywy.

Inne pojazdy testowe miały zmienione wloty na pokrywie silnika. Jednak w tym nagraniu nie można dokładnie zobaczyć tych zmian. Wideo ukazuje wspaniały dźwięk 911 GT3. Informacje dotyczące zmian w jednostce napędowej pozostają tajemnicą. Obecny model osiąga moc 510 koni mechanicznych, a wersja RS zwiększa tę wartość do 525 KM. Wiemy, że odświeżone 911 Carrera otrzyma w pełni cyfrowy zestaw wskaźników. Jeszcze nie mamy dobrego wglądu do wnętrza GT3, ale możliwe, że sportowy model również otrzyma tę aktualizację. Oprócz standardowego GT3, pojawi się także nowy Touring.

Porsche 911 GT3 (992.2) - nadchodzi odświeżenie modelu

Kiedy premiera odświeżonego Porsche 911 2024?

Nie ma jeszcze dostępnych szczegółów na temat daty premiery odświeżonego 911. Oczekujemy, że odsłonięcie nastąpi przed końcem tego roku. Porsche zazwyczaj wprowadza odświeżone modele stopniowo. Jeśli tak będzie i w tym przypadku, to pierwsze zadebiutuje 911 Carrera, a dopiero później wariant GT3. Kluczowe pozostaje pytanie czy Porsche zdecyduje się pokazać 911 GT2 RS? Tego dowiemy się zapewne w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Automotive Mike

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *