Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej generacji swojego modelu klasy E w wersji kombi. Nowe auto zostało już zauważone podczas testów drogowych i zostało zarejestrowane na materiale wideo. Dzięki temu możemy już teraz podejrzeć, jak będzie wyglądał ten model.

Wydaje się, że nowy Mercedes klasy E Kombi 2024 będzie miał zupełnie inny wygląd niż jej poprzednik. Widać to przede wszystkim na przedniej części auta. Nowa klasa E otrzyma nową sylwetkę z dużymi reflektorami LED i nowym stylem zderzaka, który pasuje do linii modelu klasy S. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, nowa klasa E kombi będzie miała krótszy przód i bardziej przysadzisty wygląd, co nadaje mu bardziej sportowy charakter. Pojawiły się również zmiany w tylnej części auta, w tym nowe reflektory LED. Zapewne wewnątrz auta także znajdą się nowe funkcje i technologie. Oczekuje się, że Mercedes zastosuje zaktualizowany system multimedialny MBUX, który mieliśmy okazję poznać w pokazanym niedawno sedanie.

Mercedes klasy E Kombi 2024 - długa lista zmian na horyzoncie

Pod maską nowej klasy E kombi znajdziemy szeroką gamę silników. Będą to zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesle o pojemności od 2,0 do 3,0 litrów. Pewnym jest także, że Mercedes wprowadzi do oferty wersję hybrydową plug-in, która pozwoli na przejechanie na czysto elektrycznym napędzie około 50 kilometrów. Obecność w gamie silników wysokoprężnych zainteresuje przede wszystkim osoby, które chcą pokonywać długie trasy i przy tym nie martwić się spalaniem. W późniejszym czasie na rynku pojawi się także odmiana AMG, jednak tym razem pozbawiona silnika V8 na rzecz mniejszej jednostki V6. To zmiana, która zasmuci miłośników marki, jednak jest spowodowana normami emisji spalin.

Mercedes klasy E Kombi 2024 - długa lista zmian na horyzoncie

Nowy Mercedes klasy E Kombi 2024 jest ważnym krokiem dla producenta, który w ostatnim czasie starał się zmienić swój wizerunek i przyciągnąć nowych klientów. Nowa klasa E ma konkurować z innymi samochodami klasy średniej, takimi jak Audi A6 Avant czy BMW serii 5 Touring. Ten ostatni niedługo doczeka się wprowadzenia na rynek odświeżonego wariantu, co stanowi nie lada wyzwanie dla Mercedesa. Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa klasa E kombi zostanie oficjalnie zaprezentowana. Oczekuje się jednak, że premiera nowego modelu odbędzie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a auto trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Źródło: Automotive Mike

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *