Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Po udanym debiucie GR Yaris, GR Corolla, GR 86 i GR Supra czas na kolejne modele w ofercie. Toyota szykuje się do pokazania kolejnych samochodów spod szyldu GR Sport

Toyota Gazoo Racing (GR Sport) to działająca od 2007 roku dywizja sportowa japońskiego producenta samochodów, która zajmuje się tworzeniem aut sportowych i rajdowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem samochodami elektrycznymi, fani marki obawiali się, że firma skupi się na ich produkcji, kosztem wycofania z rynku samochodów sportowych. Nowo mianowany prezes i dyrektor generalny Toyoty Koji Sato zapewnił jednak, że tak się nie stanie, a linia Gazoo Racing może nawet się rozszerzyć.

Toyota planuje pokazać więcej modeli z serii GR Sport

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar, Sato powiedział, że “marka Gazoo Racing będzie rozpoznawalna w przyszłości – a może nawet uda nam się to przyspieszyć”. Dodał, że Akio Toyoda, który jest teraz przewodniczącym Toyoty, “ma znacznie więcej czasu na rozwijanie samochodów” dla Gazoo Racing, którą założył w 2007 roku.

Niestety, prezes odmówił udzielenia szczegółów na temat przyszłych planów Gazoo Racing. Jednakże wiadomo, że pojawienie się na rynku modelu GR Yaris, GR Corolla, GR 86 i GR Supra, fanów marki interesuje przede wszystkim los hipersamochodu GR Super Sport. Ostatni raz Toyota wspomniała o GR Super Sport we wrześniu 2021 roku. Od tamtego czasu nie podjęto decyzji o produkcji zelektryfikowanej maszyny o mocy ponad 1000 KM. Oprócz tego czekamy na bardziej sportowy wariant Supry, o którym mówi się od wielu lat.

Toyota planuje pokazać więcej modeli z serii GR Sport

Jednak dla fanów motoryzacji to nie wszystko. Na początku 2022 roku Toyota zaprezentowała oficjalny koncept “Sports EV”, w pełni elektryczny roadster dla dwóch osób. Pojazd ten, którego nazwa sugeruje kontynuację koncepcji znanej z modelu MR2, został ujawniony tego samego dnia, co elektryczna wersja Lexusa LFA i sugeruje, że Toyota będzie urozmaicać swoją ofertę w erze pojazdów elektrycznych. Jeśli Sports EV pojawi się na rynku, będzie miał od razu zapewnioną konkurencję. Niedawno pokazano MG Cyberster, ale należy pamiętać, że kolejne wersje Porsche Boxster / Cayman, które pojawią się w 2025 roku, również będą elektryczne. Rok później Alpine zamierza zaprezentować również swojego czysto elektrycznego następcę A110, który jest współtworzony z Lotusem. Czy to dobra droga dla motoryzacji? Czas pokaże, chociaż dzisiaj głosy są głównie negatywne.

Źródło: Autocar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *