Toyota GR Yaris

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Przystępny samochód z rajdowym rodowodem, jakim jest Toyota GR Yaris, to przepis na sukces. Już jutro kolejna setka sztuk trafi do sprzedaży.

Kto by jeszcze te kilka lat temu pomyślał, że w ostatnim bastionie producentów przystępnych samochodów dla entuzjastów znajdzie się Toyota. Japończycy za sprawą marki Gazoo Racing podbili nie tylko tory i oesy, ale i rynek motoryzacyjny na całym świecie. O ile każdy fan motoryzacji czekał na powrót Supry, a GT86 oraz GR86 to jedne z najlepiej zbalansowanych aut na świecie, tak to właśnie najmniejsze dziecka z rodziny Gazoo Racing cieszą się największym zainteresowaniem wśród nabywców. O ile w Stanach wreszcie doczekali się GR Corolli, tak w Europie najbardziej rozchwytywana jest Toyota GR Yaris. Jej sukces nie ominął również Polski. W naszej ojczyźnie pojazd ten cieszy się tak ogromną popularnością, że pomimo limitowanej produkcji co chwilę wraca do sprzedaży. Kolejna okazja do zgarnięcia odrobiny rajdowego dziedzictwa nastąpi już jutro.

Toyota GR Yaris

Debiutujący w 2020 roku GR Yaris z miejsca stał się ogromnym sukcesem. Jego wybitność potwierdził sezon 2022, w którym zadebiutował on wraz z nową klasą Rally1 w WRC. Japończycy zgarnęli swój szósty tytuł w klasyfikacji konstruktorów, a Kalle Rovanperä dowiózł im dziewiąty tytuł kierowców.

GR Cup

Zanim jednak samochód ten trafił na rajdowe oesy Rajdowych Mistrzostw Świata, wykorzystywany był nagminnie przez entuzjastów szybkiej i emocjonującej jazdy. Najlepszym tego dowodem są polskie mistrzostwa Toyota GR Cup, w którym GR Yaris doczekał się swojej własnej klasy.

GR Yaris

Toyota GR Yaris sprzedała się w Polsce w nakładzie 1078 egzemplarzy. Z nich aż 97% wyposażono w opcjonalny pakiet Performance. W jego skład wchodzą kute felgi na Pilot Sport 4s, dostrojone pod tor zawieszenie oraz szpera Torsen na obu osiach. 23 listopada o godzinie 11, czyli już jutro przed południem, do sprzedaży w Polsce trafi kolejne sto egzemplarzy. Cena bazowa wyniesie około 172 tysięcy złotych.

Toyota GR Yaris

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *