Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

BMW przygotowuje się do premiery nowej generacji serii 5, która ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Zanim jednak zostanie pokazana w pełnej okazałości, producent prezentuje dwa krótkie teasery, które zdradzają nieco wygląd elektrycznego BMW i5 2024 oraz wnętrze pojazdu.

Pierwsza z zapowiedzi przedstawia jedynie zarys nadwozia oraz elementy oświetlenia. Można zauważyć, że elektryczna seria 5 będzie wykorzystywać w całości podświetloną atrapę przedniej chłodnicy, co już znamy z innych modeli BMW. Jest to zdecydowanie opcja designerska, która wyróżni samochód na ulicy. Dodatkowo po dwóch stronach grilla umieszczono eleganckie oświetlenie, które przypomina nieco to, co znamy z aktualnej generacji serii 5. Drugi teaser jest bardziej szczegółowy i pokazuje wnętrze, a w szczególności ekran, który zajmuje całą szerokość deski rozdzielczej. Na materiale wideo pojawia się także oświetlenie wnętrza, które biegnie od drzwi do deski rozdzielczej. W obu krótkich filmikach słychać również szum silnika elektrycznego, który pochodzi z BMW i5 2024.

BMW i5 2024 - zapowiedź elektrycznej wersji serii 5

Na temat nowej generacji BMW serii 5 wiemy na razie niewiele, szczególnie jeśli chodzi o warianty elektryczne. Jednak podczas testów prototypu i5 można było dostrzec kilka szczegółów. BMW wprowadzi na rynek dwa warianty tego modelu, przynajmniej podczas premiery. Wersja podstawowa, o oznaczeniu eDrive40, będzie miała jeden silnik umieszczony z tyłu pojazdu o mocy 335 KM. Wariant M60 xDrive, będący wersją mocniejszą, otrzyma układ dwóch silników o mocy 590 KM. Tym samym bazowa wersja będzie napędzana jedynie na tylną oś, a mocniejszy wariant wyposażony będzie w napęd xDrive.

Nie została jeszcze podana pojemność baterii oraz zasięg, jaki zapewni BMW i5 2024. Prawdopodobnie wersja eDrive40 będzie miała miała zasięg 475 kilometrów. Czy mocniejsza wersja będzie oferowała mniejszy zasięg? To jeszcze nie jest pewne, ponieważ prawdopodobnie wraz ze wzrostem mocy zwiększy się również pojemność baterii. Podobnie nie jest jeszcze przesądzone, że to jedyne wersje i5, jakie będą dostępne na rynku. Być może BMW pójdzie za ciosem i podobnie jak w XM pojawi się edycja specjalna Red Label. Szczegóły na temat specyfikacji poznamy w momencie premiery.

Do tej pory BMW skupia uwagę zainteresowanych na elektrycznej wersji i5, ale nie zapominajmy, że w ofercie będą również hybrydowe wersje napędowe, w tym M5, która zostanie zaprezentowane później. BMW nie ujawniło jeszcze daty premiery M5, ale spodziewamy się, że zostanie ona wyposażona w hybrydowy napęd i może osiągnąć moc ponad 700 KM. Czy w gamie modelowej zobaczymy Diesla? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, ale patrząc, że Mercedes w swojej nowej klasie E, a zatem jest to bezpośredni rywal serii 5, wprowadził silniki wysokoprężne, to BMW również może pokusić się o taki zabieg.

Źródło: BMW via Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *