Redaktor | Fotograf

Volvo w ostatnim czasie ma się bardzo dobrze. Chodzi przede wszystkim o sprzedaż ich samochodów, która stale rośnie i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie. Sprzedaż Volvo w kwietniu wzrosła w stosunku do tego samego miesiąca w poprzednim roku o 10 procent. Najpopularniejszym modelem był SUV XC60.

Sprzedaż Volvo w ostatnich latach stoi na wysokim poziomie. Elektryfikacja gamy, a także stworzenie linii samochodów zasilanych jedynie prądem sprawiła, że Szwedzi są w stanie zyskać nowych klientów. Jest to widoczne w kolejnych miesiącach każdego roku, w tym także teraz. Sprzedaż Volvo w kwietniu 2023 roku wzrosła aż o 10 procent względem tego samego miesiąca w zeszłym roku. Jest to zasługa przede wszystkim nowych elektrycznych modeli marki. Na szczycie listy znalazł się jednak XC60, który jest spalinowym SUV-em.

Na ogólną sprzedaż Volvo wpłynęły w dużej mierze modele z serii Recharge. Składają się na nią hybrydy typu Plug-in, a także w pełni elektryczne modele. Jej udział to aż 40 procent ogólnej ilości sprzedanych aut. Ogólnie Volvo sprzedało 51 976 samochodów w kwietniu 2023 roku. Jeśli chodzi o elektryczne modele Volvo, czyli C40 i XC40, ich udział to aż 17 procent ogólnej sprzedaży Volvo. Najpopularniejszym modelem pozostał jednak XC60, których sprzedało się aż 16 658 sztuk. Kolejnym autem było XC40, których sprzedano 13 740 sztuk, a na ostatnim stopniu podium uplasowało się XC90, których sprzedano 8179 sztuk. Sprzedaż każdego modelu pozostała na tym samym poziomie lub nieco wzrosła.

Jeśli chodzi o poszczególne rynki, sprzedaż aut Volvo z serii Recharge jest widoczna przede wszystkim w Europie. Na Starym Kontynencie mają one udział aż w 63 procentach ogólnej sprzedaży. Volvo zanotowało wzrost sprzedaży swoich aut przede wszystkim w Chinach, gdzie wzrosła ona aż o 46 procent w porównaniu do roku 2022. Jedynym rynkiem, na którym można zauważyć spadek sprzedaży, są Stany Zjednoczone, gdzie popularność szwedzkiej marki spadła o 4 procent.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *