Redaktor | Fotograf

Elektryczne SUV-y kojarzą się przede wszystkim z ogromną masą, a także wysoką ceną. Faktycznie w wielu przypadkach tak właśnie jest, jednak Volvo chce pokazać, że można zrobić taniego elektrycznego crossovera. Na rynek już niedługo trafi Volvo EX30, które ma być najmniejszym i najtańszym autem elektrycznym w gamie szwedzkiego producenta.

Volvo EX30 ma być najnowszym elektrycznym modelem szwedzkiego producenta. W związku z tym, że ceny elektrycznych crossoverów są wysokie, Szwedzi chcą temu zaradzić. Do gamy ma dołączyć mały crossover, który zapewni zarówno dobry zasięg, jak i będzie przystępny cenowo. Dzięki temu ma on stać się hitem sprzedażowym. Na razie Volvo zapowiada nowy model EX30 kilkoma zdjęciami, które pokazują sylwetkę i strzępki designu. Jego premiera odbędzie się jednak już 15 czerwca. Całość zapowiada się jednak całkiem nieźle.

Na jednym ze zdjęć można zauważyć sylwetkę modelu z zarysowanymi światłami. Design wydaje się być typowy dla marki i prawdopodobnie właśnie taki będzie. Jednocześnie dość futurystyczna zapowiada się stylistyka przednich świateł, które prawdopodobnie będą przechodzić przez całą szerokość przodu. Volvo EX30 otrzyma wiele agresywnych linii i kształtów, które obecnie wyróżniają modele marki. Całość prawdopodobnie będzie wyglądała bardzo przystępnie i nowocześnie. Niestety producent pokazał tylko jedno zdjęcie wnętrza, które oczywiście będzie występowało ze szwedzką flagą. Większość materiałów będzie pochodziła z recyklingu, aby jeszcze bardziej zmniejszyć emisje auta.

Volvo nie zdradza również danych technicznych na temat EX30. Prawdopodobnie nie będzie pod tym względem rewolucji. Auto otrzyma topowe systemy bezpieczeństwa jazdy, a także dobre wyposażenie już w standardzie. Jak to bywa w autach elektrycznych, również tam możemy spodziewać się dużych ekranów multimedialnych. EX30 będzie jednak najtańszym modelem elektrycznym szwedzkiego producenta. Jego grupą docelową mają być przy tym młodsi użytkownicy, w związku można spodziewać się młodzieżowego podejścia do projektowania auta. Premiera produkcyjnego modelu nastąpi już 15 czerwca. Plany Volvo na najbliższe lata są ambitne, chodzi oczywiście przede wszystkim o przejście na produkcję aut elektrycznych.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *