Redaktor | Fotograf

Jednym z najpopularniejszych producentów na rynku jest oczywiście Skoda. Wynika to z dużej gamy modelowej, a także przystępnych cen. Przez wiele lat obecności na rynku modele tej marki znalazły wielu wiernych użytkowników. Sprzedaż aut nowych Skoda wciąż rośnie, a początek roku 2023 na naszym rynku był bardzo dobry.

Znakomita sprzedaż aut Skoda to żadna nowość. Czeski producent notuje jednak świetny początek roku na naszym rynku. Po cięższym okresie marka wraca do znakomitej formy i zalicza wzrosty wszystkich kluczowych statystyk. Przede wszystkim chodzi jednak o bezwzględną sprzedaż aut, która wyniosła w pierwszym kwartale aż 13 tysięcy sztuk. Jest to wzrost aż o 41 procent względem pierwszego kwartału zeszłego roku. Godny odnotowania jest także fakt, że Skoda ma 10-procentowy udział w polskim rynku sprzedaży samochodów nowych. Jest to znakomity wynik.

Równie dobrze sprzedaż Skody wygląda w ujęciu globalnym. Czesi sprzedali aż 209 600 pojazdów na całym świecie, co także jest dość istotnym wzrostem względem zeszłego roku. Wzrost zanotowano przede wszystkim na rynkach zachodnich, a największy nastąpił w Hiszpanii, gdzie sprzedano o 92% samochodów więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Największym rynkiem pozostały Niemcy, gdzie klienci kupili aż 40 tysiące aut czeskiej marki. Skoda zaliczyła również wzrost przychodu o 30%, a zysk operacyjny wzrósł aż o 60%. Według przedstawicieli marki największą zasługą była realizacja planów Next Level Efficiency+ – Skoda 2030.

W Polsce najlepiej sprzedającym się autem była Octavia, na którą znalazło się 3215 chętnych. Na drugim miejscu uplasował się SUV Kamiq z wynikiem 2015 samochodów, a na trzecim Fabia, na którą skusił się o 1 klient mniej. Każdy z modeli obecnych w gamie Skody zanotował wzrost względem zeszłego roku. Podobnie jest z rynkiem globalnym. Octavia była najpopularniejszym modelem na całym świecie i znalazła 45 tysięcy nabywców. Kolejne były SUV-y: Kamiq, Kodiaq i Karoq. Tego pierwszego sprzedano 32 tysiące sztuk, drugiego 26 tysięcy sztuk, a ostatniego 25 tysięcy sztuk.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *