Redaktor | Fotograf

Elektryczne auta nie są na razie częstym celem tunerów. Część z nich jednak już teraz zaczyna wprowadzać do oferty modele, które znacznie wyróżniają się na drodze. Jednym z takich tunerów jest Brabus, który właśnie zabrał się za Mercedesa-AMG EQS 53. Pakiet wyróżnia się przede wszystkim sportową stylistyką, ale także zapewnia większy zasięg.

Mercedes-AMG EQS 53 to jeden ze sportowych modeli elektrycznych niemieckiego producenta. Zapewnia świetne osiągi, a także prezentuje się bardzo dobrze. Jednak jeśli komuś to nie wystarcza, Brabus przychodzi z pomocą. Niemiecki tuner właśnie pokazał swój pakiet dla elektrycznej limuzyny Mercedesa. Zastosował typową dla siebie stylistykę, a także zwiększył zasięg modelu. Przede wszystkim ciężko teraz nie zwrócić na niego uwagi na ulicy. Niestety, w odróżnieniu od innych pakietów, jakie oferuje, nie zmieniła się moc EQS 53 AMG.

W oczy rzuca się przede wszystkim nowy znaczek, który zastąpił gwiazdę Mercedesa na grillu. Typowe dla Brabusa felgi w rozmiarze 22-cali świetnie komponują się z szarym, matowym lakierem. Z przodu w oczy rzuca się także splitter zderzaka przedniego. Z tyłu pojawił się przede wszystkim nowy, większy spoiler, a także nieco zmieniony dyfuzor. Warto wspomnieć, że większość elementów dodatkowych wykonano z włókna węglowego. Dzięki wszystkim dodatkom wydajność wzrosła aż o 7 procent, a o taką samą wartość zwiększył się również zasięg auta. Brabus wziął się także za wnętrze EQS 53 AMG. Pojawiły się tam luksusowe skóry z logiem producenta.

Niestety, w przeciwieństwie do pakietów dla modeli spalinowych, Brabus nie zmodyfikował mocy w EQS 53 AMG. W związku z tym moc maksymalna to wciąż do 687 koni mechanicznych. Jedyna różnica w jeździe jest w prowadzeniu. Jest ono znacznie lepsze dzięki znacznie poprawionej aerodynamice. Brabus nazywa swój najnowszy pakiet jako Masterpiece. Na razie EQS 53 to najmocniejsza wersja elektryczna modelu. Możliwe jednak, że Mercedes zdecyduje się na wprowadzenie jeszcze mocniejszej wersji o oznaczeniu EQS 63.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *