Redaktor | Fotograf

Mercedes przyzwyczaił nas do tego, że wersje AMG występują w kilku odmianach mocy. Tak jest w większości modeli niemieckiej marki, i tak samo będzie w modelu EQE, który właśnie miał swoją prezentację. W gamie znajdzie się słabsza wersja 43, która będzie jednak dość szybka. Mocniejszą odmianą zostanie 53, które rozwinie ponad 600 koni mechanicznych, a w opcji będzie miał pakiet zwiększający moc.

Ofensywa elektryczna Mercedesa trwa w najlepsze. Po luksusowej limuzynie EQS przyszła pora na segment niżej. Swoją prezentację miał właśnie model EQE, który otrzyma aż dwie wersje AMG. Po raz pierwszy w przypadku elektrycznego Mercedesa pojawi się także oznaczenie 43. Poza nim, EQE otrzymał także wersję 53. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że niemiecka marka nie ma trochę pomysłu na design, ponieważ EQE wygląda niemal identycznie jak większy EQS.

Mercedes-AMG EQE oficjalnie zaprezentowany - trzy odmiany mocy

Pomimo tego trzeba powiedzieć, że stylistyka EQE jest udana. Przód jest bardzo opływowy, a grill w stylu panamericana wygląda agresywnie. Z tyłu uwagę przyciąga duży dyfuzor i spoiler na klapie bagażnika. We wnętrzu również powtarzają się motywy z modelu EQS. Do dyspozycji kierowcy i pasażerów będą 3 ekrany na desce rozdzielczej. Na pokładzie znajdziemy też wiele systemów asystujących i luksusowe wyposażenie. Wszystko to sprawia, że EQE wygląda bardzo futurystycznie.

Mercedes-AMG EQE oficjalnie zaprezentowany - trzy odmiany mocy

Równie ciekawie jest jednak pod względem technicznym. W gamie znajdą się dwie odmiany AMG. Bazowa, o oznaczeniu 43, otrzyma dwa silniki i napęd 4Matic. Łączna moc układu wyniesie 475 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy to 860 niutonometrów. Przyspieszenie do setki zajmie 4,2 sekundy, a elektryk rozpędzi się maksymalnie do 210 kilometrów na godzinę. W przypadku włączenia trybu na śliską nawierzchnię, moc jest ograniczona do poziomu 237 koni mechanicznych.

Mercedes-AMG EQE oficjalnie zaprezentowany - trzy odmiany mocy

W przypadku mocniejszej odmiany 53, otrzymamy aż 625 koni mechanicznych. Nie jest to jednak najwyższa wartość jaką możemy otrzymać w modelu EQE. Zamawiając pakiet Dynamic Plus, chwilowo moc można zwiększyć do 687 koni. Maksymalny moment obrotowy w wersji 53 wynosi od 950 do 1000 niutonometrów z pakietem Dynamic Plus. Przyspieszenie do setki zajmie jedynie 3,2 sekundy, a auto rozpędzi się aż do 240 kilometrów na godzinę. Dzięki baterii o pojemności 91kWh, EQE 53 przejedzie na jednym ładowaniu do 520 kilometrów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *