Mercedes klasy E

Mercedes klasy E W213 nie będzie mógł być już zamówiony. Fabryki kończą produkcję, by skupić się na najnowszej generacji tej limuzyny.

Żywot piątej już generacji Mercedesa klasy E dobiega powoli końca. Mowa tu dokładniej o samochodach oznaczonych kodem W213, czyli tych z nadwoziem typu sedan. W Niemczech klienci nie będą mogli już dłużej zamówić tej limuzyny, gdyż został już zaprezentowany nowy Mercedes klasy E, który otrzymał oznaczenie W214 i to on ma zastąpić na liniach produkcyjnych swojego poprzednika. Klienci w Niemczech chcący zakupić nową klasę E z salonu muszą się aktualnie uzbroić w cierpliwość i poczekać nawet około roku, gdyż debiut planowany jest na koniec bieżącego, a do salonów nowa klasa E ma trafić w roku 2023. Biorąc pod uwagę aktualne opóźnienia w dostawach związane z brakami półprzewodników bardzo prawdopodobne jest, że chętni nie poczekają wcale dużo dłużej niż w przypadku zamówienia starszej generacji tego modelu.

Nowa klasa E, czyli propozycja klasy wyższej od jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów klasy premium ma zostać zaprezentowana w tym roku. Niedawno, a dokładniej w grudniu 2021 roku została ona już nawet zauważona podczas testów. Prezentuje ona najnowsze innowacje wprowadzane przez Mercedesa i w dużej mierze będzie kontynuować odświeżanie klasycznej linii modelowej, które rozpoczęto poprzez wprowadzenie na rynek nowej generacji klasy C, która plasuje się segment niżej. Auto ma stać się więc nieco większe, a dodatkowo planowane są takie dodatki jak wysuwane klamki, ultranowoczesny system multimedialny połączony z diametralnie odmienionym wnętrzem i inne nowości, które w sporej części trafiły na przykład do wspomnianej wcześniej klasy C. Zmiany obejmą też w dużej mierze paletę silników, z której niemal na pewno zniknie jednostka V8 tak samo jak miało to miejsce w wypadku modelu C 63 AMG.

Chętni na klasę E nie są jednak na szczęście pozostawieni bez żadnej możliwości jej zakupu. Do około połowy 2023 roku ma być bowiem produkowana wersja kombi, która przez Mercedesa jest nazywana za pomocą marketingowego określenia “Estate”. Zawsze można też zdecydować się na przykład na elektrycznego Mercedesa EQE, który ma debiutować w salonach już niebawem.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *