Redaktor | Fotograf

Grecale to nadchodzący SUV od Maserati. To wie już niemal każdy. Jednak producent tym razem zapowiedział konkretną datę premiery nowego modelu. Ta odbędzie się już 22 marca. Pozostał nam więc nieco ponad miesiąc czekania do jednej z najciekawszych premier tego roku. Jednak Maserati już teraz coraz śmielej pokazuje zdjęcia nowego modelu w kamuflażu. Niestety, póki co nie zdradza co będzie pod maską.

Maserati, dzięki wprowadzeniu modelu Levante, nieco odżyło. SUV przyniósł duży sukces finansowy, dzięki czemu włoska marka może sobie pozwolić na więcej. Jednak nie zamierza spoczywać na laurach, a głównym tego efektem będzie nowy crossover w gamie, czyli Grecale. Pierwotną datą prezentacji był 16 listopada, jednak epidemia koronawirusa i opóźnienia w dostawach półprzewodników sprawiły, że przesunęła się o prawie pół roku. Premiera nowego modelu odbędzie się już 22 marca, czyli za nieco ponad miesiąc. Wraz z tą informacją, Maserati pokazuje kolejne zdjęcia swojego nowego SUVa, już praktycznie bez kamuflażu.

Maserati zdradza także premiery Grecale, a także nowe zdjęcia modelu

Z zewnątrz auto faktycznie przypomina Levante. Oczywiście, zachowało charakterystyczne dla Maserati elementy, takie jak grill, wloty powietrza z boku i cztery końcówki wydechu. Przód samochodu jest dość sportowy, głównie dzięki sporym wlotom powietrza, a także kilku przetłoczeniom na masce. Tył zyskuje dzięki odznaczającemu się dyfuzorowi, a także czterem końcówkom wydechu. Niestety, Maserati nie pokazuje nic z wnętrza Grecale, jednak i tutaj prawdopodobnie nie będziemy świadkami rewolucji.

Maserati zdradza także premiery Grecale, a także nowe zdjęcia modelu

Zresztą, póki co producent nie planuje mówić nam nic więcej na temat nowego SUVa. Ogłasza to na samym egzemplarzu ze zdjęć. Możemy się jednak spodziewać nieco innych jednostek niż w pozostałych modelach Maserati. W gamie prawdopodobnie pojawi się hybryda, napędzana 2-litrowym silnikiem benzynowym i dodatkową jednostką elektryczną. Co ciekawe, w planach jest także wersja Trofeo, jednak jej prezentacja odbędzie się prawdopodobnie nieco później. W jej przypadku pod maskę może trafić układ znany z modelu MC20, jednak o nieco niższej mocy.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *