Redaktor | Fotograf

Najnowszy i najmniejszy SUV w gamie Maserati trafi na rynek już niedługo. Jest on już intensywnie testowany, w związku z czym mieliśmy okazje go widzieć na drogach. Maserati zapowiedziało, że zaprezentuje Grecale już 16 listopada tego roku. Czeka na nas także odmiana Trofeo.

SUVy przejmują rynek samochodów. Wiemy o tym już od dawna, jednak producenci aut premium chcą zgarnąć dla siebie kolejne kawałki tortu. Jednym z nich jest Maserati, które ma w swojej ofercie już model Levante, który jest SUVem konkurującym na przykład z Porsche Cayenne. Teraz włoski producent chce jednak zaatakować segment mniejszych SUVów nowym modelem Grecale. Będzie on konkurentem dla Macana, który niedługo już przestanie być oferowany z silnikami spalinowymi. Maserati pokaże swój nowy model już 16 listopada 2021 roku.

Maserati Grecale zostanie zaprezentowane już 16 listopada 2021 roku

Grecale będzie małym modelem, jednak nadal sportowym i luksusowym. Design samochodu ma być zbliżony do tego co już znamy z innych modeli Maserati. Również wersje wyposażenia mają odpowiadać tym z większych modeli marki. Ma otrzymać także odmianę Trofeo, która będzie najbardziej sportowym wcieleniem małego SUVa. Wnętrze będzie miało wiele sportowych akcentów. Na jednych ze zdjęć szpiegowskich można zauważyć, że za kierownicą znajdą się duże manetki do zmiany biegów, podobne do tych z Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio.

Maserati Grecale zostanie zaprezentowane już 16 listopada 2021 roku

Niestety, nie wiadomo jeszcze co znajdzie się pod maską Grecale. Zapewne w gamie pojawi się odmiana hybrydowa w celu obniżenia emisji spalin. Producent ma do wykorzystania jednostkę pochodzącą z modelu MC20. Rozwija ona łącznie ponad 600 koni, co pozwoliłoby Grecale być najmocniejszym graczem w swojej lidze. Możliwe, że taki układ pojawi się w odmianie Trofeo, jednak raczej z nieco obniżoną mocą. Inną opcją jest silnik 2.9 V6 z Alfy Romeo, z którą Maserati dzieli platformę. Podstawowym silnikiem będzie zapewne dwulitrowa jednostka z układem miękkiej hybrydy. O wszystkim przekonamy się już niedługo. Oficjalna premiera już 16 listopada tego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *