Haas pozostawił Nikitę Mazepina i Micka Schumachera na kolejny sezon. To będzie drugi sezon w Formule 1 dla obu kierowców.

Do zespołu Haas w 2021 roku dołączyli Nikita Mazepin i Mick Schumacher. Zarówno jeden, jak i drugi mieli świetny sezon w Formule 2. Syn siedmiokrotnego Mistrza Świata zdobył tytuł mistrzowski w Formule 2, natomiast rosyjski kierowca skończył sezon na piątym miejscu. Zespól miał niekonkurencyjny bolid. Plus jest taki, że Schumacher i Mazepin mogli bez większej presji zdobywać doświadczenie w królowej motorsportu.

Wiedzieliśmy, że chcemy ciągłości za kierownicą w 2022 roku i cieszę się, że mogę to potwierdzić, ponieważ Mick Schumacher i Nikita Mazepin będą rywalizować w zespole Uralkali Haas F1 Team w przyszłym roku. Rok 2021 dał obu kierowcom możliwość nauki Formuły 1. To był z pewnością trudny sezon z pakietem, który mieliśmy, ale jednocześnie obaj kierowcy podjęli wyzwanie i ściśle współpracowali z zespołem, aby nauczyć się naszych procesów i dostosować się do rygorów kampanii Formuły 1. Teraz, gdy patrzymy w przyszłość na sezon 2022, jesteśmy przekonani, że możemy iść naprzód jako zespół i dać Mickowi i Nikicie konkurencyjny pakiet wyścigowy, aby mogli zrobić kolejny krok w Formule 1.

Guenther Steiner

W przyszłym roku wchodzą w grę nowe przepisy techniczne, co daje wszystkim równo szanse na starcie sezonu. Tak więc jest szansa, że amerykański zespól zaskoczy nas na początku sezonu 2022 tak, jak np. w 2016 roku w swoim pierwszym sezonie w Formule 1.

Kierowcy ekipy Haas

Będąc częścią Formuły 1, żyję moim marzeniem. Pierwszy rok razem z Haas F1 jest bardzo ekscytujący i pouczający. Jestem pewien, że mogę wnieść całe doświadczenie, które zdobyłem w nadchodzącym roku. Nowe przepisy techniczne, imponujące ambicje całego zespołu i wsparcie Ferrari – oczywiście wierzę, że to przybliży nas do stawki w sezonie 2022 i będziemy mogli walczyć o punkty. Nie mogę się doczekać, aby być częścią zespołu, który staje się coraz silniejszy i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby popchnąć nas do przodu.

Mick Schumacher

Jeden i drugi kierowca liczy na to, że w przyszłym roku uda się walczyć o punkty, a nie o przedostatnie miejsce w tabeli.

Jestem bardzo podekscytowany przyszłym rokiem, nowym samochodem i także tym, że dostanę szansę na dalszy rozwój razem z całym zespołem. Myślę, że w przyszłym roku będziemy mocni.

Nikta Mazepin

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *