Guanyu Zhou może być już spokojny o swoją przyszłość, Chińczyk będzie się ścigać w barwach zespołu z Hinwil w sezonie 2023.

Guanyu Zhou wpasował się do ekipy Alfa Romeo F1 Team Orlen, Chińczyk bardzo szybko się rozwija i notuje solidne występy. W debiucie zdobył punkt, oczywiście pomocną dłoń wyjęły wtedy samochody Red Bulla, które nie dojechały do mety, psując się pod koniec wyścigu. Mimo to Zhou radzi sobie przez cały sezon naprawdę dobrze. W punktach finiszował jeszcze w Kanadzie i we Włoszech na Monzy. Warto dodać, że punkt zdobyty we Włoszech był pierwszym od wcześniej wspomnianego Grand Prix Kanady dla całego zespołu.

Z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę z Zhou. Od pierwszego dnia z zespołem, podczas zeszłorocznych testów w Abu Zabi, zaimponował mi swoim podejściem do pracy i zawsze jest to bardzo pozytywna cecha. Wiedzieliśmy, że jest szybki, ale sposób, w jaki przystosował się do Formuły 1 w tak krótkim czasie, był jedną z najlepszych niespodzianek naszego sezonu. To bardzo miły facet, każdy w zespole lubi zarówno jego osobowość, jak i postawę. Miał pokorę, aby zadawać pytania i uczyć się, zarówno od inżynierów, jak i Valtteriego, oraz inteligencję, aby zastosować wszystkie informacje, które otrzymał, aby poprawić wyścig po wyścigu. Będzie miał to doświadczenie, z którego będzie mógł czerpać w przyszłym sezonie i jestem pewien, że zrobi kolejny krok naprzód, ponieważ nadal rozwijamy nasz zespół.

Fred Vasseur

Oczywiście wokół Chińczyka było sporo kontrowersji, jak chociażby to czy aby na pewno zasługuje na miejsce w Formule 1. Takie głosy były głównie dlatego, że w sezonie 2022 nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć w akcji Oscara Piastriego, który zdobył tytuł mistrzowski w Formule 2 w 2021 roku. Dodatkowo do miejsca w zespole z Hinwil był przymierzany Theo Pourchaire, jednak ten sezon Formuły 2 pokazał, że młody Francuz nie jest jeszcze gotowy, a także jest to szans dla Zhou, aby pozostać w padoku F1 na dłużej.

Guanyu Zhou

Jestem szczęśliwy i wdzięczny zespołowi Alfa Romeo F1 Team za możliwość bycia częścią zespołu na kolejny sezon. Dotarcie do Formuły 1 było spełnieniem marzeń, a uczucie rywalizacji po raz pierwszy w wyścigu pozostanie ze mną na zawsze zespół był dla mnie wspaniały od samego początku, witając mnie od pierwszego dnia i pomagając mi dostosować się do najbardziej złożonej serii w sportach motorowych. Chcę osiągnąć więcej w tym sporcie i z zespołem, a ciężka praca, którą wykonaliśmy od początku roku, jest tylko pierwszym krokiem w kierunku miejsca, w którym chcemy być w przyszłym sezonie. Wciąż jest wiele do nauczenia się, wiele do rozwinięcia, ale jestem przekonany o naszej pracy: nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału naszej wspólnej historii.

Guanyu Zhou

Przed 23-letnim zawodnikiem jeszcze kilka wyścigów w sezonie 2022, teraz wkraczamy w azjatycką część sezonu, tak więc Zhou będzie czuł, że wsparcie dla niego jest jeszcze większe, a to może zaowocować kolejnymi dobrymi występami. Niestety w tym sezonie nie ma Grand Prix Chin, jednak w przyszłym sezonie jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Chińczyk będzie miał okazję zaprezentować się przed domową publicznością.

Fot: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *