Nico Hulkenberg powraca po raz kolejny do stawki Formuły 1. Jednak tym razem niemiecki kierowca wraca na pełen etat.

Nico Hulkenberg po odejściu z Renault po sezonie 2019 nie znalazł stałego miejsca na kolejny sezon. Jednak na powrót Niemca nie trzeba było czekać zbyt długo. Hulkenberg podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii i Grand Prix 70-lecia w sezonie 2020 zastąpił, chorego na Covid-19 Sergio Pereza. Następnie podczas Grand Prix Eifelu zastąpił drugiego z zawodników Racing Point, Lance’a Strolla. W dwóch wyścigach w, których wystartował zdobył punkty (GP Wielkiej Brytanii awaria przed startem wyścigu). W sezonie 2021 Niemiec nie pojawił się w padoku w roli kierowcy. Jednak w tym roku wystartował w pierwszych dwóch wyścigach sezonu, zastępując Sebastiana Vettela. Niemiec nie zdobył punktów, ale warto zaznaczyć, ze Aston Martin na początku sezonu był bardzo słabą maszyną.

Nico Hulkenberg

Jestem oczywiście bardzo zadowolony z powrotu Nico Hulkenberga do pełnoetatowej roli wyścigowej w Formule 1. Doświadczenie i wiedza, które Nico wnosi do zespołu, są wyraźnie widoczne – z prawie 200 startami w karierze w Formule 1 – i reputacją świetnego kwalifikatora i solidnego, niezawodnego kierowcy. Są to cechy, które w połączeniu z doświadczeniem Kevina Magnussena dają nam bardzo wiarygodny i dobrze doświadczony skład kierowców, który naszym zdaniem pomoże zespołowi awansować w górę stawki.

Guenther Steiner

Można się zastanawiać, dlaczego do stawki wraca ktoś taki, jak Hulkenberg, ale szczerze mówiąc dla Haasa to była najlepsza możliwa opcja, niemiecki kierowca jest zmotywowany do jazdy w Formule 1, a dodatkowo Haas zaliczył spory progres. Dodatkowo Hulkenberg rzadko się rozbijał, a to jest kluczowe dla Haasa, nie generować kosztów w związku z naprawami. Mick Schumacher niestety pochłonął w przeciągu dwóch sezonów sporo gotówki, którą można było wydać na ulepszenia.

Jestem bardzo szczęśliwy, że w 2023 roku obejmę pełnoetatowe miejsce wyścigowe w Haas F1 Team. Czuję, że tak naprawdę nigdy nie opuściłem Formuły 1. Cieszę się, że znów mam okazję robić to, co kocham najbardziej i chcę podziękować Gene’owi Haasowi i Guentherowi Steinerowi za zaufanie. Mamy przed sobą pracę, aby móc konkurować ze wszystkimi innymi zespołami w środku stawki i nie mogę się doczekać, aby ponownie dołączyć do tej bitwy.

Nico Hulkenberg

Pozostało jeszcze tylko jedno miejsce, miejsce w zespole Williamsa, jednak ono zostanie obsadzone najpewniej przez Logana Sargeanta.

Fot: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *