Esteban Ocon

Drugi trening przed GP Sao Paulo przebiegł pod znakiem przygotowań do sprintu i wyścigu. Autorem najlepszego czasu okazał się Esteban Ocon.

Drugi trening przed GP Sao Paulo rozpoczął się przy słonecznej pogodzie. W trakcie tej sesji zbierający punkty do superlicencji Logan Sargeant zastąpił Alexa Albona w samochodzie Williamsa. Większość stawki wyjechała na miękkiej i pośredniej mieszance, z kolei Lewis Hamilton, Max Verstappen i Sergio Perez założyli najtwardsze ogumienie. Ostatni z wymienionych kierowców na pierwszym szybkim kółku stracił 0,2 s do liderującego Charlesa Leclerca (1:15.868), który korzystał z miękkiego ogumienia. Meksykanin chwilę później urwał kolejne 0,3 s i wskoczył na pierwsze miejsce, a jego wynik poprawił George Russell (1:15.115, a następnie 1:14.916 na miękkiej mieszance).

Nicholas Latifi podczas drugiego treningu przed GP Sao Paulo

Po 10 minutach od rozpoczęcia FP2 Nicholas Latifi na moment wywołał żółtą flagę, zwiedzając pobocze w trzecim sektorze. Ponad kwadrans później na czele klasyfikacji znalazł się Esteban Ocon (1:14.604 na używanych miękkich oponach), bijąc rekord w pierwszym sektorze. W środkowej części okrążenia toru nie miał sobie równych Lewis Hamilton, uzyskując trzeci czas ze stratą ponad pół sekundy do Francuza. W połowie sesji Red Bull przystąpił do przejazdów na miękkich oponach, Sergio Perez wskoczył na drugie miejsce ze stratą 0,184 s do lidera. Max Verstappen plasował się na 4. pozycji za George’m Russellem, prowadzący Ocon miał nad nim 0,494 s zapasu. Pod Holendrem w tabeli czasów znajdował się Lewis Hamilton, który otrzymał od Petera Bonningtona komunikat o wzmagających się podmuchach wiatru.

Logan Sargeant podczas drugiego treningu przed GP Sao Paulo

Kwadrans przed końcem sobotniego treningu przed GP Sao Paulo Logan Sargeant miał już na koncie przejechanych 100 km, co gwarantowało mu zdobycie punktu do superlicencji pod warunkiem, że nie dostanie żadnej kary – we wczesnej fazie sesji Amerykanin przyblokował Sergio Pereza na dojeździe do esek Senny, lecz sprawa nie trafiła pod lupę sędziów. Ocon, Perez i Russell utrzymali się na trzech czołowych pozycjach do końca FP3, kolejne lokaty należały do Alonso, Verstappena i Hamiltona. Startujący z Pole Position Kevin Magnussen zajął 9. pozycję, tuż za zespołowym partnerem Mickiem Schumacherem. Drugi z kierowców Haasa zamknął stawkę w kwalifikacjach i do sprintu ustawi się na polach startowych jako ostatni. Początek rywalizacji na dystansie 24 okrążeń o 20:30 czasu polskiego.

Foto. oficjalne materiały prasowe serii; F1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *