Redaktor | Fotograf

Toyota Prius przetarła szlaki dla wszystkich nowoczesnych hybryd. W związku z tym, ten model stał się niemal kultowy wśród kierowców tego typu aut. Nie ma się więc co dziwić, że każda kolejna generacja stawia nowe wymagania. Toyota właśnie zaprezentowała najnowszą generację Priusa. Wraz z nią, model ma generować większy zasięg i moc.

Ekologia w motoryzacji staje się coraz ważniejsza. Przejawia się to nie tylko zwiększeniem ilości modeli z ekologicznym napędem, ale także rozwijaniem ich. Rozwój technologii hybrydowej jest związany bez wątpienia z Toyotą Prius. To właśnie ten model jest uważany przez wielu za rewolucyjny w dziedzinie tego typu modeli. W związku z tym, premiera każdej kolejnej generacji jest dość ważna. Najnowsza generacja Toyoty Prius ma się charakteryzować jeszcze większym zasięgiem, a także usprawnieniem mocy. Ponadto, wygląda naprawdę futurystycznie.

Nowa Toyota Prius oficjalnie zaprezentowana - większy zasięg na prądzie

Z zewnątrz, nowy model zupełnie nie przypomina poprzednika. Przede wszystkim jego linie są ostro zarysowane, co stoi w kontraście do łagodnego Priusa poprzedniej generacji. Następca jest także niższy i bardziej opływowy, co poprawia aerodynamikę. W oczy rzucają się także wyraźnie połączone lampy przednie i tylne. Tego typu pasy świetlne są obecnie bardzo popularne. Co ważne, na dachu może pojawić się opcjonalny panel fotowoltaiczny.

Nowa Toyota Prius oficjalnie zaprezentowana - większy zasięg na prądzie

We wnętrzu pojawiły się przede wszystkim nowe ekrany, które przez producenta są nazwane wyspami. Są one wyraźnie oddzielone od siebie. Ekran centralny odpowiada za obsługę multimediów, natomiast ten przed kierowcą pełni funkcję zegarów. Co ważne, panel klimatyzacji wciąż jest osobno. Fotele mają duże podparcie boczne, a tunel środkowy jest znacznie wyższy.

Pod względem technicznym, nowy Prius jest hybrydą typu plug-in. W porównaniu do poprzednika, posiada on pod maską większy, dwulitrowy silnik. Moc systemowa wynosi obecnie aż 220 koni mechanicznych. Baterie są teraz większe aż o 5kWh. Oznacza to, że nowy Prius posiada baterie o pojemności 13,6kWh. Zasięg na samym prądzie powinien wynosić więc niemal 100 kilometrów, co jest znakomitym wynikiem jak na ten segment.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *