Opony zimowe klasy średniej – godne uwagi propozycje

Opony zimowe klasy średniej – godne uwagi propozycje

Klasa średnia opon zimowych przygotowana jest dla wszystkich właścicieli aut osobowych poruszających się po mieście i na trasie. Takie ogumienie jest stosunkowo dobrze wykonane, a przy tym wciąż występujące w przystępnych cenach, przez co ogólnodostępne dla klientów o różnym budżecie. Jakie marki i ich modele warto wymienić w grupie dobrej jakości opon klasy średniej?

Kto powinien wybrać opony zimowe z klasy średniej?

Gdy kupujesz oponę, pod uwagę musisz wziąć kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim Twój styl jazdy czy jest dynamiczny, czy raczej spokojny? Nie możesz zapomnieć o ilości pokonywanych kilometrów każdego roku czy trasach, po jakich jeździsz (miasto/autostrada). Przy wyborze istotna jest także sama moc samochodu oraz to, czego oczekujesz od opon czy ma to być przede wszystkim jakość i przyczepność, czy korzystna cena? Gdy przemyślisz wszystkie te kwestie, stawiasz na opony z klasy budżetowej, bo są tanie lub premium, gdy liczy się dla Ciebie najwyższa przyczepność w najtrudniejszych warunkach. Możesz też wybrać klasę średnią, czyli swego rodzaju kompromis pomiędzy dwoma wymienionymi wcześniej rodzajami ogumienia.

Dla kogo jest więc klasa średnia opon zimowych? Dla wszystkich szukających lepszych osiągów i parametrów ogumienia od modeli budżetowych. Jeśli jeździsz głównie po mieście, ale regularnie wyjeżdżasz poza obszar miejski i zatłoczone trasy to nasi dzisiejsi bohaterowie również są dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że opony zimowe z klasy średniej to bez dwóch zdań modele o najlepszym stosunku jakości do ceny. 

Opony zimowe klasy średniej – godne uwagi propozycje

Producenci opon z klasy średniej

Na rynku znajdziesz wielu producentów od lat zajmujących się produkcją ogumienia z klasy średniej. Można tutaj wspomnieć o polskiej marce Dębica, to przedsiębiorstwo tworzące opony zimowe z pogranicza segmentu ekonomicznego i średniego, warto jednak o nim wspomnieć. 

Do niekwestionowanych liderów w tym segmencie rynku można zaliczyć firmę Fulda, Kleber i Hankook. To nie koniec, właściciele samochodów z całego świata bardzo często stawiają także na przedsiębiorstwo BFGoodrich, czyli firmę będącą częścią koncernu Michelin. Jedną z najstarszych na rynku, bo założoną w roku 1870 przez Benjamina Franklina Goodricha. Na Twoją uwagę zasługują także modele marki Firestone i Uniroyal. 

Zimowe opony – godne uwagi propozycje 

Opony zimowe z klasy średniej to skutecznie zapobiegające poślizgom egzemplarze dostępne w przystępnej cenie. Warto sprawdzić trzy modele poniżej, które według nas sprostają oczekiwaniom wielu kierowców, mamy nadzieję, że również Twoim:

  • Hankook Winter i*cept RS2 W452

Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 to model dostępny w wielu popularnych rozmiarach. Od dwóch lat ogumienie to testowane jest przez ADAC, TCS, Auto Bild i Auto Zeitung. Zyskuje regularnie noty zadowalające, a mimo to cena kompletu powinna pozytywnie zaskoczyć nawet osoby z niewielkim budżetem. 

  • Firestone WinterHawk 4

WinterHawk 4 to model marki Firestone o kierunkowym bieżniku, pozytywnie wpływa to na drogę hamowania, czy w czasie odprowadzania błota lub śniegu. To model odporny na uszkodzenia, świetnie zachowujący się podczas zróżnicowanych warunków pogodowych zimą. 

  • Kleber Krisalp HP3:

Krisalp HP3 marki Kleber to jeden z chętniej testowanych modeli przez wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprawdzaniem jakości różnych wersji ogumienia. Co ciekawe od kilku lat opisywany model zyskuje bardzo wysokie noty, warto więc przemyśleć jego zakup.