Opony zimowe klasy średniej – godne uwagi propozycje

Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Klasa średnia opon zimowych przygotowana jest dla wszystkich właścicieli aut osobowych poruszających się po mieście i na trasie. Takie ogumienie jest stosunkowo dobrze wykonane, a przy tym wciąż występujące w przystępnych cenach, przez co ogólnodostępne dla klientów o różnym budżecie. Jakie marki i ich modele warto wymienić w grupie dobrej jakości opon klasy średniej?

Kto powinien wybrać opony zimowe z klasy średniej?

Gdy kupujesz oponę, pod uwagę musisz wziąć kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim Twój styl jazdy czy jest dynamiczny, czy raczej spokojny? Nie możesz zapomnieć o ilości pokonywanych kilometrów każdego roku czy trasach, po jakich jeździsz (miasto/autostrada). Przy wyborze istotna jest także sama moc samochodu oraz to, czego oczekujesz od opon czy ma to być przede wszystkim jakość i przyczepność, czy korzystna cena? Gdy przemyślisz wszystkie te kwestie, stawiasz na opony z klasy budżetowej, bo są tanie lub premium, gdy liczy się dla Ciebie najwyższa przyczepność w najtrudniejszych warunkach. Możesz też wybrać klasę średnią, czyli swego rodzaju kompromis pomiędzy dwoma wymienionymi wcześniej rodzajami ogumienia.

Dla kogo jest więc klasa średnia opon zimowych? Dla wszystkich szukających lepszych osiągów i parametrów ogumienia od modeli budżetowych. Jeśli jeździsz głównie po mieście, ale regularnie wyjeżdżasz poza obszar miejski i zatłoczone trasy to nasi dzisiejsi bohaterowie również są dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że opony zimowe z klasy średniej to bez dwóch zdań modele o najlepszym stosunku jakości do ceny. 

Opony zimowe klasy średniej – godne uwagi propozycje

Producenci opon z klasy średniej

Na rynku znajdziesz wielu producentów od lat zajmujących się produkcją ogumienia z klasy średniej. Można tutaj wspomnieć o polskiej marce Dębica, to przedsiębiorstwo tworzące opony zimowe z pogranicza segmentu ekonomicznego i średniego, warto jednak o nim wspomnieć. 

Do niekwestionowanych liderów w tym segmencie rynku można zaliczyć firmę Fulda, Kleber i Hankook. To nie koniec, właściciele samochodów z całego świata bardzo często stawiają także na przedsiębiorstwo BFGoodrich, czyli firmę będącą częścią koncernu Michelin. Jedną z najstarszych na rynku, bo założoną w roku 1870 przez Benjamina Franklina Goodricha. Na Twoją uwagę zasługują także modele marki Firestone i Uniroyal. 

Zimowe opony – godne uwagi propozycje 

Opony zimowe z klasy średniej to skutecznie zapobiegające poślizgom egzemplarze dostępne w przystępnej cenie. Warto sprawdzić trzy modele poniżej, które według nas sprostają oczekiwaniom wielu kierowców, mamy nadzieję, że również Twoim:

  • Hankook Winter i*cept RS2 W452

Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 to model dostępny w wielu popularnych rozmiarach. Od dwóch lat ogumienie to testowane jest przez ADAC, TCS, Auto Bild i Auto Zeitung. Zyskuje regularnie noty zadowalające, a mimo to cena kompletu powinna pozytywnie zaskoczyć nawet osoby z niewielkim budżetem. 

  • Firestone WinterHawk 4

WinterHawk 4 to model marki Firestone o kierunkowym bieżniku, pozytywnie wpływa to na drogę hamowania, czy w czasie odprowadzania błota lub śniegu. To model odporny na uszkodzenia, świetnie zachowujący się podczas zróżnicowanych warunków pogodowych zimą. 

  • Kleber Krisalp HP3:

Krisalp HP3 marki Kleber to jeden z chętniej testowanych modeli przez wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprawdzaniem jakości różnych wersji ogumienia. Co ciekawe od kilku lat opisywany model zyskuje bardzo wysokie noty, warto więc przemyśleć jego zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *