Redaktor | Fotograf

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do prędkości maksymalnych powyżej 320 kilometrów na godzinę, zazwyczaj są one zarezerwowane dla supersamochodów. W końcu większe auta stawiają znaczny opór aerodynamiczny, co utrudnia uzyskanie wyższej prędkości maksymalnej. Jednak nie jest to problem dla Brabusa. Ich Rocket 900 oparty na Mercedesie GLE rozpędza się aż do 330 kilometrów na godzinę.

Brabus przyzwyczaił nas do szalonych projektów. Mercedesy wyposażone w jego logo od zawsze obiecywały coś więcej niż tylko zwykły tuning stylistyczny i podnoszący moc. Przykładowo tunerowi udało się umieścić jednostkę V12 w Klasie E, a nawet w Klasie C. Teraz jednak, przyszła kolej na pobicie rekordu prędkości w klasie SUV. Udało się to dzięki modyfikacji modelu GLE Coupe. Rekordowa wersja została nazwana Rocket 900. Ta liczba pojawia się tam nie bez przyczyny.

Brabus 900 oparty na Mercedesie GLE Coupe to najszybszy SUV świata

Taką moc rozwija silnik umieszczony pod maską SUVa coupe. Jest to dokładnie ta sama jednostka, co w zaprezentowanym wcześniej AMG GT 4Door Rocket 900. Większą moc uzyskano przede wszystkim dzięki zwiększeniu pojemności do 4,4 litra. Powiększono także turbosprężarki, zmieniono mapę silnika, a także zmodyfikowano wydech. Moment obrotowy to aż 1250 niutonometrów. Całość trafia oczywiście na cztery koła za pomocą 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Brabus 900 oparty na Mercedesie GLE Coupe to najszybszy SUV świata

Rocket 900 przyspiesza do setki w 3,2 sekundy, co czyni go także jednym z najlepiej przyspieszających SUVów świata. Jest szybszy od Urusa, Cayenne Turbo GT czy Bentaygi Speed. W osiągnięciu 330 kilometrów na godzinę z pewnością pomaga także dość opływowy kształt odmiany coupe modelu GLE. Z zewnątrz zastosowano także aerodynamiczne, 23 lub 24-calowe felgi. Brabus wyposażył Rocket 900 także w specjalny moduł sterujący pneumatycznym zawieszeniem, który pozwala na obniżenie go o dodatkowe 2,5 centymetra. Aby GLE wyglądało agresywniej, Brabus wyposażył go w multum dodatków stylistycznych. Cena auta w takiej konfiguracji od Brabusa to co najmniej 381 tysięcy euro. Jeśli jednak nie chcemy płacić aż tyle, możemy pokusić się o nieco tańszego Brabusa 800.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *