Redaktor | Fotograf

To, że następca obecnej generacji Porsche Macana będzie w pełni elektryczny jest już pewne. Już od długiego czasu mówiło się, że będzie to pierwszy SUV marki na prąd. Teraz jednak, wiemy kiedy prawdopodobnie odmiany spalinowe znikną z rynku. Nastąpi to już w 2024 roku.

Porsche Macan jest bez wątpienia jednym z najważniejszych modeli producenta. Od czasu jego prezentacji w 2014 roku minęło już sporo czasu, a w tym czasie mieliśmy okazję oglądać dwie generacje modelu. Były one wyposażone jedynie w jednostki spalinowe, a w ofercie nie pojawiła się nawet zwykła hybryda. Od pewnego czasu wiadomo jednak, że na rynek trafi elektryczna wersja Macana, która całkowicie zastąpi oferowane obecnie odmiany. W związku z tym, spalinowe wersje SUVa Porsche już niedługo znikną z rynku.

Spalinowe odmiany Porsche Macana prawdopodobnie znikną w 2024 roku

Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już w 2024 roku. Sebastian Staiger, człowiek odpowiedzialny za Macana, potwierdził w wywiadzie dla Autocar Magazine, że wycofanie z rynku spalinowych odmian SUVa planowane jest za trzy lata. Decyzja, czy wprowadzenie elektrycznej wersji Macana, będzie równoważne z wycofaniem odmian spalinowych, nie została jednak jeszcze podjęta. Możliwe więc, że przez krótki okres, w ofercie znajdą się zarówno benzynowe, jak i elektryczne wersje, co nieco powiększy wybór.

Spalinowe odmiany Porsche Macana prawdopodobnie znikną w 2024 roku

W 2025 roku, w życie wejdą nowe restrykcyjne normy Euro 7. Producenci będą musieli jeszcze bardziej obniżyć emisję spalin ich modeli. Najłatwiej będzie to osiągnąć wprowadzając nowe modele elektryczne i hybrydowe. Mniejszy z SUVów z pewnością będzie lepszym kandydatem aby otrzymać napęd elektryczny. Macan na prąd ma korzystać z platformy opracowywanej wspólnie z Audi. Porsche zaprezentuje swój nowy elektryczny model prawdopodobnie w ciągu dwóch lat. Odmiana spalinowa właśnie przeszła drobny lifting, i otrzymała topową wersję GTS, rozwijającą aż 440 koni. Niestety, prawdopodobnie są to ostatnie podrygi spalinowego Macana. Poza SUVem, elektryczny ma stać się także Cayman i jego otwarta wersja, czyli Boxster.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *