Jak większość producentów, również Porsche próbuje swoich sił w projektowaniu modeli elektrycznych. Tym razem nie nowy model, a znany na rynku od kilkudziesięciu lat Boxster.

Pogłoski o elektrycznej wersji modelu Boxster nie są niczym nowym. Już od jakiegoś czasu niemiecki producent przewiduje premierę takiego modelu. Harmonogram debiutu nie jest jednak znany, jednak najnowsze raporty sugerują, że niebawem pojawić się ma koncepcyjna wersja Boxster’a EV. Problem tworzy prawdopodobnie waga auta, która jak wiemy, w modelach elektrycznych jest większa niż w klasycznych ze względu na specyfikacje baterii. Jak podkreśla członek zarządu marki ds. rozwoju Michael Steiner Porsche mocno naciska aby wykonać zadanie i pokazać auto koncepcyjne jeszcze w tym roku. Niestety dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale podejrzewamy, że polityka reklamowa będzie podobna do tej, którą producent przedstawił podczas debiutu pierwszego w pełni elektrycznego modelu, czyli Taycana.

Porsche Boxster

Jeśli tak będzie to producent podczas debiutu wersji koncepcyjnej pokaże nam auto, które jedynie detalami różniło będzie się od produkcyjnej. Dostępne informacje sugerują również, że sportowy, bezemisyjny model oparty będzie na zupełnie nowej płycie podłogowej. Wcześniejsze dane sugerowały, że Boxster stworzony zostanie na tej samej płycie (PPE) co nadchodzący Macan EV. Pomimo tych zmian obydwa modele stosować mogą podobną strategię. Oczekuje się, że elektryczna wersja crossovera sprzedawana będzie obok klasycznych, spalinowych odmian. Tak samo w przypadku sportowych modeli marki. W tej chwili są to przypuszczenia, ale składają się one w całość. Cieszy, że producent pomimo wprowadzenia elektrycznych odmian, nadal pozostaje przy spalinowych.

Porsche Boxster

Jeśli doniesienia o elektrycznej wersji Boxstera okażą się prawdą to będzie kolejny krok w stronę elektryfikacji niemieckiego producenta. Taycan jest zupełnie innym, nowym modelem opracowanym od podstaw w gamie Porsche. Modele Macan i Boxster mogłyby stać się pierwszymi autami elektrycznymi zbudowanymi na bazie dostępnych wcześniej samochodów. Na więcej oficjalnych informacji musimy jednak zaczekać. Pewnym jest, że Porsche stopniowo musi rozwijać gamę samochodów z napędem bezemisyjnym. Pytanie, czy jednym z nich będzie właśnie Boxster?

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *