Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czy Kia Ceed to auto przyszłości? Analiza popularnego modelu pod kątem innowacyjności i technologii.

1. Kia Ceed — Różnorodność wyboru
2. Inteligentne Bezpieczeństwo — Czym jest system monitorowania ruchu pojazdów? I co oznacza, że samochód posiada funkcję wspomagania sprawnej jazdy ?
3. Lepsze doznania muzyczne — system nagłośnienia JBL premium.
4. Oszczędzanie gdy podczas hamowania pojazd wytwarza energię, która doładowuje akumulator — Jak to właściwie działa?

Kia Ceed — Różnorodność wyboru

Samochód osobowy Kia jest obecnie dostępny w trzech modelach:

  • Kia Ceed — headback pięciodrzwiowy
  • Kia Ceed Tourer — Comi
  • Kia ProCeed

oraz, w czterech wariantach silnikowych z

  • Napędem na silnik spalinowy
  • Napędem Wysokoprężnym — Diesel
  • Napędem hybrydowym
  • I napęd hybrydowy plug-in

Oczywiście, poza najnowszymi modelami auta — można znaleźć stare modele KIA CEED na allegro.

Kia Ceed - auta przyszłości

Inteligentne Bezpieczeństwo — Czym jest system monitorowania ruchu pojazdów? I co oznacza, że samochód posiada funkcję wspomagania sprawnej jazdy ?

Zakup samochodu KIA CEED daje nam pewność bezpiecznego podróżowania w praktycznie każdych warunkach. Innowacyjne systemy ostrzegania powodują, że żadne niebezpieczeństwo drogowe nie będzie stanowić bezpośredniego zagrożenia dla kierowcy, czy też pasażera. Dostępnych jest wiele modeli aut KIA, poniżej uwzględniliśmy systemy bezpieczeństwa dostępne wśród nich.

  • Funkcja wspomagania sprawnej jazdy (LFA) — asystent jazdy po autostradzie, czyli mechanizm bezpieczeństwa, który wyczuwa obniżenie koncentracji kierowcy. Zatem, w razie gdy kierowca sprawia wrażenie zdekoncentrowanego i wskaźnik ostrzegania o zmęczeniu kierowcy znajduje się w fazie krytycznej — poprzez zintegrowany system sterowania, ostatecznie następuje wyłączenie silnika spalinowego, tym samym nie doprowadzając do kolizji z innym pojazdem. Reasumując, system kontroluje zmiany prędkości innych pojazdów na drodze, monitoruje pojazd poprzedzający — wysyłając również informację o ruchu pojazdu poprzedzającego, analogicznie jest z sytuacją podczas hamowania. Podczas operowania kierownicą, asystent jazdy, utrzymujący auto na pasie ruchu — ostrzega kierującego pojazd alarmem dźwiękowym i wizualnym, wspomagając przy tym niezamierzonemu zboczeniu poza linie wyznaczające pas ruchu jak i w razie konieczności przeciwdziała potencjalnej kolizji z innym pojazdem.
  • Kia posiada wśród swych modeli zainstalowany Aktywny Tempomat z funkcją Stop&Go – Aktywny tempomat, inaczej funkcja wspomagania sprawnej, dynamicznej jazdy, system informuje kierowcę i automatycznie dostosowuje tempo jazdy i zachowuje bezpieczny odstęp od poprzedzającego samochodu.

Pozostałe systemy bezpieczeństwa to między innymi:

  • System unikania kolizji z wykrywaniem martwego pola (BCA), wykrywania ruchu za pojazdem z funkcją hamowania awaryjnego (RCCA), czy rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości pojazdu (ISLW)

Kia posiada swój system nawigacji — Kia Navi System, a dodatkowo niektóre z modeli zaopatrzone są w podgrzewane fotele przednie, czy światła przeciwmgielne, które pomagają uniknąć potencjalnej kolizji.

Lepsze doznania muzyczne — system nagłośnienia JBL premium.

Aby jazda Kia Ceed była nie tylko bezpieczna, ale i przyjemna — wyposażona została w nagłośnieniowy system JBL Premium, który pozwala kierowcy dostosować pojedyncze utwory, całe listy odtwarzania, również też podcasty do nastroju. Niezwykłe wrażenia akustyczne zapewniają zainstalowane na pokładzie KIA — głośniki w ilości 8, oraz zaawansowana technologia Clari-FiTM 3. Ta technika pomaga przywrócić pierwotną jakość plikom MP3, tym sposobem zapewniając dźwięki w najwyższej jakości.

Oszczędzanie gdy podczas hamowania pojazd wytwarza energię, która doładowuje akumulator — Jak to właściwie działa?

Pojazdy hybrydowe KIA wyposażone są w silnik Mild Hybrid, który pozwala na obniżenie kosztów paliwa i obniżenie poziomu emisji. Oszczędność paliwa w KIA następuje, gdy pojazd zwalnia lub hamuje. Tym samym zmniejszając zużycie paliwa, w dodatku podczas zwalniania czy też hamowania -pojazd wytwarza energię, która to doładowuje akumulator.

Gdy napędzanie hybrydowe jest w ruchu — podczas przyśpieszania czy również podczas jazdy w górę, akumulator wspomaga pracę silnika spalinowego. W miastach pojazdy hybrydowe sprawdzają się najlepiej, gdyż urządzenie mobilne wymaga ładowania. Biorąc pod uwagę szeroki wybór wśród modeli, jak i funkcjonalność pojazdu — KIA CEED staje się słusznym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczną jazdę.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *