Redaktor | Fotograf

Jest to klasyczny model Maserati, nie mogło więc go zabraknąć w gamie producenta. Choć póki co trwają testy auta, można z nich wiele wynieść. Przygotowane rendery pokazują, jak prawdopodobnie będzie wyglądała nowa generacja GranTurismo. Widać wiele nawiązań do poprzednika, co może się podobać.

Choć obecnie w gamie Maserati nie ma modelu GranTurismo, luka nie potrwa zbyt długo. Trwają intensywne testy nowej generacji, a więc już niedługo pojawi się następca. Będzie on dużo nowocześniejszy, jednak zachowa wiele cech poprzednika. Dzięki renderowi przygotowanemu przez znane Kolesa.ru możemy zobaczyć jak prawdopodobnie będzie się prezentowała nowa generacja modelu. Rewolucji prawdopodobnie nie będzie.

Maserati GranTurismo 2022 - tak będzie wyglądała kolejna generacja

Z zewnątrz auto faktycznie ma sporo cech wspólnych z poprzednikiem. Pojawiło się jednak także kilka nowości. Tył otrzymał nowocześnie wyglądające lampy LED. Ich kształt przypomina te stosowane w poprzedniej generacji. Z przodu pojawił się charakterystyczny grill, a na nadkolach dodatkowe wloty, również znane z innych modeli producenta. Wszystko jest jednak nieco odświeżone, dzięki czemu wygląda nowocześniej. Generalnie całość wygląda nieco bardziej łagodnie, bez ostrych krawędzi. Miejmy nadzieję, że nowocześniejsze będzie również wnętrze, które w poprzednim GranTurismo było już nieco przestarzałe.

Maserati GranTurismo 2022 - tak będzie wyglądała kolejna generacja

Poprzednik zasłynął z fantastycznej jednostki V8, jednak gama nowego Maserati Gran Turismo może być nieco bardziej rozbudowana. Włosi mają spore pole do popisu. Świetnie, jeśli V8 nadal miało swoje miejsce w gamie silnikowej, jednak możliwe, że pojawią się także inne jednostki. Jedną z opcji jest hybrydowe V6, czyli układ znany z modelu MC20. Możliwe jednak, że będzie on nieco osłabiony w GranTurismo. Napęd będzie trafiał zapewne jedynie na tylne koła.

Premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce w 2022 roku. Do tego momentu jeszcze trochę pozostało, więc trochę może się zmienić. Wątpliwe jednak, by Maserati całkowicie zmieniło formułę modelu. Ofensywa modelowa Włochów trwa w najlepsze. Niedługo na rynek trafi Grecale, czyli mały SUV z charakterem. MC20 jest jednym z najciekawszych propozycji w świecie supersamochodów.

Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *