Redaktor | Fotograf

Temat restylizacji starszych modeli często powraca jako auta koncepcyjne, które wyglądają zjawiskowo. Tak jest w przypadku Porsche 968, które nowe wcielenie zostało przygotowane przez firmę L’Art de L’Automobile. Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę ciekawie.

Nowoczesne interpretacje kultowych modeli samochodów powraca bardzo często. Modelem, który zdobył szczególną popularność w tym temacie jest zdecydowanie Porsche 911. Zwłaszcza generacje 930 i 964 są bardzo często wybierane w celu przerobienia ich na nowoczesne auta. Nieco przy tym zapominane są pozostałe modele Porsche. Zmieniła to firma L’Art de L’Automobile, która zabrała się za Porsche 968. Przygotowała nowoczesną interpretację właśnie tego modelu i wyszło im to bardzo dobrze.

Nowoczesna interpretacja klasycznego Porsche 968 wykonana przez L'Art

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy jest brak charakterystycznych przednich świateł. Zostały zastąpione przez delikatne linie podkreślające jedynie ich kształt. Nieco niżej, na zderzaku pojawiły się światła LED, a pod nimi duży napis Porsche. Z tyłu pojawił się modny dziś pas LED, który przechodzi przez całą klapę bagażnika. Pojawił się na nim napis KAR. Lakier, który pokrywa 968, to zielona perła. Przerobione 968 zostało oparte o wersję cabrio. W ofercie znajdowało się jeszcze coupe.

Nowoczesna interpretacja klasycznego Porsche 968 wykonana przez L'Art

Wnętrze auta jest bardzo minimalistyczne. Poza zegarami pozostawiono w środku jedynie dwa dodatkowe wskaźniki na desce rozdzielczej. Jeden z nich to zegarek Tag Heurer, a drugi to stoper, również tej marki. Za nagłośnienie odpowiada renomowany Bose. Kierownica pozostała oryginalna, jednak pojawia się na niej napis “KAR” zamiast Porsche. Kolor wnętrza również jest zielony, jednak dla przełamania użyto także nieco czarnych akcentów.

Nowoczesna interpretacja klasycznego Porsche 968 wykonana przez L'Art

Trzeba pamiętać, że samochody w układzie transaxle są bardzo ciekawe. Niestety, nie wiadomo, na bazie której wersji zbudowano prezentowane 968. Zapewne jest to po prostu podstawowa jednostka. Ma ona 3 litry i rozwija moc 240 koni. W palecie było dostępne także Turbo, jednak powstało niewiele sztuk. Auto będzie wystawione na Fashion Week w Paryżu do 3 października.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *