Acura Integra

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Wskrzeszenie modelu Integra przez markę Acura doczekało się z ogromnym entuzjazmem. Im bliżej premiery, tym więcej informacji otrzymujemy.

W motoryzacji niejednokrotnie bywa jak w ogromnych uniwersach popkulturowych — zawsze może się przydarzyć, że jakaś martwa postać powróci do życia. Wskrzeszanie znanych i lubianych modeli, których produkcja zakończyła się lata czy dekady temu, jest praktyką naprawdę częstą. Najgłośniejszym przykładem z ostatnich lat stała się oczywiście kontrowersyjna dla wielu GR Supra. Honda, a konkretniej jej marka premium na rynki amerykańskie i azjatyckie, jaką jest Acura, pokusiła się na podobny powrót. W taki też sposób już w najbliższym roku do produkcji powróci powszechnie uwielbiany model Integra. Od pierwszego ogłoszenia minęło już trochę czasu, a Acura w miarę zbliżania się do premiery postanowiła dostarczyć kolejną dawkę informacji. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcie tyłu pojazdu, który zdradza nam typ nadwozia kolejnej generacji kultowego modelu.

Acura Integra
Grafika przodu pojazdu z pierwszego ogłoszenia powrotu modelu Integra

Podobnie jak oryginalna Integra, która pomogła wystartować markę Acura w 1986 roku, Integra piątej generacji będzie sportowym kompaktem premium o efektownym, pięciodrzwiowym designie.

Więcej szczegółów na temat zupełnie nowej Acurze Integrze będzie dostępnych bliżej jej premiery w 2022 roku.

Oficjalny komunikat prasowy marki Acura
Acura Integra
Acura Integra RS w nadwoziu pięciodrzwiowym z 1986 roku – pierwsza generacja modelu

Jestem niemal pewny, że wiadomość ta podzieli fanów modelu. Część z nich na pewno zostanie zawiedziona faktem, że prawdopodobnie nie otrzymamy nadwozia z jedną parą drzwi. Byłaby to wówczas pierwsza generacja, mająca jedynie opcję nadwozia z dodatkowymi drzwiami dla pasażerów z tyłu. Jestem jednak przekonany, że znajdzie się spora liczba osób, które docenią design nadchodzącej generacji tego kultowego modelu. Wiedząc, że Integra, podobnie jak wszystkie inne modele Acury, otrzyma wersję Type-S, otrzymaliśmy wystarczającą ilość informacji, aby być spokojnym o nadchodzącą generację. Pozostaje nam jeszcze trzymać kciuki za powstanie edycji Type-R, która na pewno znacznie poprawiłaby sportowy charakter modelu. Oczywiście jednak ta nie została jeszcze w jakikolwiek sposób zapowiedziana, przez co zalecam podejść do tego z pewną rezerwą, aby później się nie zawieść.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *