Acura Integra

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Po latach posuchy i ostatnich oficjalnych zapowiedziach nowa Acura Integra na rok 2022 została zaprezentowana, wzbudzając spore kontrowersje.

Ostatnie lata wśród japońskich producentów samochodów stoją pod znakiem wielkich powrotów. Czy to Toyota, która po kilkunastu latach zaprezentowała nową Suprę, czy Mazda, która co chwilę zapowiada przywrócenie silników Wankla. Teraz jednakże na ustach wszystkich znalazła się Honda, a konkretniej jej luksusowa marka Acura, za sprawą wskrzeszenia modelu Integra. Najnowsza generacja kultowego niegdyś modelu powróci na rok modelowy 2023 już za rok.

Acura Integra

Integra to jeden z najbardziej kultowych modeli w historii Acury. Ta nowa Integra będzie nadal zapewniać wyjątkową, aspiracyjną, ale też osiągalną pozycję rynkową oryginału, z emocjonującą wydajnością i stylem, w połączeniu z wszechstronnością i użytecznością poszukiwaną przez dzisiejszych nabywców.

Jon Ikeda, wiceprezes i specjalista ds. marki Acura

Dla wielu jednak to, co prezentuje sobą najnowsza Acura Integra, jest sporym zawodem. Z jednej strony nie wszystkim podobają się aspekty techniczne samochodu. Pierwszy w historii modelu turbodoładowany silnik VTEC o pojemności 1,5l na pewno nie rozbudza wyobraźni fanów. Sytuację nie poprawia nawet obecność dyferencjału o ograniczonym poślizgu (szpery) oraz manualnej, sześciobiegowej skrzyni. Mimo wszystko więcej kontrowersji wywołał sam wygląd pojazdu. Nie chodzi nawet o fakt, że jego sylwetka jest czterodrzwiowa, tylko o to, że przypomina kształtami innych producentów. Z przodu znaleźć możemy kształty znane z Seatów czy Opli, a tył wydaje się klonem Hyundaia I30N Fastback.

Acura Integra

Przy okazji tych wszystkich głosów narzekania warto w tym momencie wspomnieć o przykładzie Supry piątej generacji. Zaprezentowana w styczniu 2019 doczekała się naprawdę chłodnego przyjęcia. Wszystkiemu winna była współpraca z BMW, przez którą część fanów uznała, że MK5 nie zasługuje na bycie kolejnym wcieleniem japońskiej legendy. Od tamtej pory trochę już jednak minęło, a obecne opinie o tym aucie są jak najbardziej pozytywne. I o ile wygląd oczywiście jest kwestią gustu, tak z ostateczną opinią na temat nowej Integry proponuję się jeszcze wstrzymać. Szczególnie, że jej cena zaczynać się ma z poziomu 30 tysięcy dolarów, co może wpłynąć na popularność i wyniki sprzedaży modelu.

Acura Integra

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *